Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

17°

Zítra

19°

Svátek má

Hradecký kraj dá na hradecká divadla, filharmonii a archeopark přes 13 milionů

12. 1. 2023

page.Name
Královéhradecký kraj letos podpoří hradecká divadla, filharmonii a archeopark částkou 13,4 milionu korun. Podporu by měly získat čtyři obecně prospěšné společnosti působící v kultuře. Rozhodli o tom tento týden krajští radní. O záměru budou 30. ledna ještě hlasovat krajští zastupitelé. Finanční podpora by měla směřovat Klicperovu divadlu v Hradci Králové, Filharmonii Hradec Králové, hradeckému Divadlu Drak a Archeoparku Všestary.

"V dnešní nejisté době je finanční podpora organizací působících v oblasti kultury o to důležitější, protože jim dává jistotu pro plánování a přípravu aktivit pro veřejnost. Kromě divadelního či hudebního vyžití nabízí také různé formy vzdělávacích programů nejen pro školská zařízení," uvedla náměstkyně hejtmana pro kulturu a cestovní ruch Martina Berdychová (Východočeši).

Klicperovo divadlo by mělo získat od kraje pro letošní rok více než 3,61 milionu korun, hradecké filharmonii kraj hodlá poskytnout 5,88 milionu korun a Divadlu Drak a jeho Mezinárodnímu institutu figurálního divadla více než 1,86 milionu korun. Archeopark Všestary by měl obdržet na svůj provoz více než dva miliony korun.

Královéhradecký zřizuje deset příspěvkových organizací s kulturním zaměřením. Vedle toho je spoluzakladatelem obecně prospěšných společností, jako jsou výše zmíněná divadla, filharmonie či archeopark.

ČTK