Neděle

14. dubna 2024

Nyní

22°

Zítra

14°

Svátek má

Brunner na druhou aneb Narozeninový dvojkoncert otce a syna v Besedě

15. 11. 2023

page.Name
Oba letos slaví kulaté narozeniny. Zatímco jazzový muzikant, dnes už královéhradecká hudební legenda, zakladatel festivalu Jazz Gose to Town, známý flétnista Martin Brunner sedmdesátiny, jeho syn, rovněž Martin, hráč na rozmanité klávesové nástroje, skladatel jazzové i klasické hudby, čtyřicátiny. V této souvislosti se v sobotu ve 20 hodin uskuteční v hradeckém Studiu Beseda dvojkoncert těchto skvělých muzikantů nazvaný Brunner na druhou.

Na scéně se objeví nejen oba jubilanti, ale také kytarista Jaroslav Šindler. Mladší oslavenec v rámci večera představit svůj aktuální hudební projekt s Martinem Brunnerem Bandem, takže se mají posluchači skutečně na co těšit. „Vymysleli jsme společný koncert, který jsme chtěli původně dát 11. listopadu na Martina a oslavit tak pořádně martinskou husu. Málem jsme se trefili, koncert k dvojím narozeninám a vlastně ik dvojímu svátku s e koná jen o týden později,“ uvedl flétnista Brunner, muzikant tělem i duší.

„Baví mě improvizace, která mi dává svobodu,“ řekl již v roce 2020 v rozhovoru pro magazín Salonky. Tehdy také upozornil, že se synem vlastně společně nevystupují, stalo se tak jen při jedné vernisáži výstavy v Trutnově. „Jinak spolu nehrajeme,, ale jeho vývoj s potěšením sleduji,“ prozradil. J eho syn se vyloženě potatil, v yrůstal v jazzovém prostředí, vystudoval dvě konzervatoře, dlouhodobě se v ěnuje tvorbě pro kapely nebo projekty, které vystupují pod jeho jm é něm.

„V hudbě máme hodně odlišný přístup a nejsem si jistý, jestli by nám to fungovalo. Myslím, že je lepší se navzájem poslouchat, co ten druhý dělá, a pak si o hudbě popovídat. Nicm é ně nedávno jsme spolu hráli koncert na hradeck é m festivalu Nábřežní jazzov á pou ť a bylo to moc fajn! Zahrát si společně rozhodně není problém,“ sdělil v letošním únorovém rozhovoru pro Salonky Martin Brunner mladší. Nyní tedy bude díky oslavě kulatých narozenin obou aktérů jedinečná příležitost spatřit je v akci na jednom pódiu.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: archiv Martina Brunnera, archiv Ampromotions