Pátek

8. prosince 2023

Nyní

-3°

Zítra

Svátek má

Co říkají čísla

7. 1. 2022

page.Name
Zatímco loni v lednu jsem pravidelnou rubriku Oko Salonek věnoval rozmanitým předsevzetím, které se s příchodem nového roku obvykle dávají, letošní začátek roku 2022 jsem vzal za jiný konec. Vzhledem k tomu, že covidová pandemie neustupuje tak, jak bychom si všichni přáli, není vyloučené, že se ještě přesune do dalších měsíců. Bohužel se i společnost rozdělila na vaxery a antivaxery.

První skupina vsadila na vakcínu a mnozí z ní by si přáli, aby očkovaní byli všichni. To zástupci druhé skupiny na to mají zcela opačný názor. Ať je to, jak chce, dobrému společenskému ovzduší to zrovna nepřispívá. Ale teď k novému roku. Moje hradecká kamarádka se už nějak ten pátek zabývá numerologií. Když jsme se v předvánočním čase roku minulého potkali, utrousil jsem, že těch dvojek je v dalším roce nějak moc. Kamarádka se pousmála a protože je bytostná optimistka, tak i kdyby v příštím roce padaly příslovečné trakaře, najde v 365 dnech to pozitivní, samozřejmě ne v tom epidemickém slova smyslu, jak jsme už dva roky zvyklí. „Budoucnost bude zřejmě pro mnohé náročná, ale určitě lepší než jsme v nedávné minulosti zažívali,“ řekla na úvod.

Uplynulé dva roky přinesly mnohdy velké ztráty, a to nejen ekonomické, ale i lidské. Podle numerologických propočtů by mohl být rok 2022 obdobím naděje na zlepšení a vykročením do lepších dnů, týdnů a měsíců. Jak uvedla hradecká numeroložka, součet tří dvojek dává číslo šest, které prý představuje jedno z nejharmoničtějších čísel spojené s přijetím odpovědnosti a pomoci druhým, kteří to potřebují. „Jsem přesvědčená, že to bude návrat k normálnímu životu, který ale bude jiný než byl dříve. Když se lidem podaří postavit se pevně na své nohy, přijde i stabilita,“ sdělila. Jestli tomu někdo věří nebo nevěří, je věc každého. Každopádně to zní dobře a pokud se to splní, co si můžeme v dnešní době více přát.

Avizovaná stabilita numeroložky by mohla sehrát svou pozitivní roli i v komunálních volbách do zastupitelstev. Po rozmanitých peripetiích, neshodách a často malichernostech při zasedání hradeckého zastupitelstva, by v souvislosti s řečí čísel mohla nastat změna, která by prospěla celému městu. Nedělám si sice iluze, ale proč se nedržet úsloví, že naděje umírá poslední. Tak uvidíme. Každopádně váš oblíbený magazín Salonky tu bude i nadále a lednové vydání, které právě držíte v ruce, bude již osmadvacáté. Proto, milí čtenáři, budeme rádi, když mu zachováte přízeň i nadále. Přejeme vám do roku 2022 pevné zdraví, nadhled a nadějné vyhlídky!