Úterý

28. listopadu 2023

Nyní

-2°

Zítra

-3°

Svátek má

Spojení modelingu s charitou

22. 9. 2023

page.Name
Přiznám se bez mučení, že nepatřím mezi pravidelné návštěvníky módních přehlídek. Samozřejmě jsem jich za ta dlouhá léta díky ve své profesi navštívil možná víc, než bych dopředu čekal. Byla to však vždy zajímavá podívaná nejen díky krásným modelkám, ale také proto, co měly na sobě a jakým způsobem to divákům předváděly. Většina z nich měla přirozený talent umocněný právě jejich zmíněnou krásou.

Modeling je společensky vyhledávaný, zajímavý a inspirativní. Když se navíc dělá se zápalem, potřebným nadšením a láskou k tomuto oboru, který sahá do dávných dob, kdy móda začala být klíčovým a dámami vyhledávaným centrem zájmu, je to bez nadsázky velice přitažlivá show. O tom ví své Daniela Brázdová, která už bezmála třicet let řídí hradeckou modelingovou agenturu, kterou založila. Sama v šestnácti letech začínala jako modelka a modelingu zůstala věrná dodnes jako zkušená ředitelka, která ví, co je pro tuto branži nejpodstatnější.

Za ty tři dekády ji modeling přinesl spoustu radosti a vychovala mnohé generace modelek. Jednou z největší radosti, kterou ji ale tento svět přinesl, souvisí s jejím vztahem k charitě jako smysluplné, důležité a zásadní aktivitě. Díky velkým módním přehlídkám mohla její agentura nezištně podat pomocnou ruku například Fakultní nemocnici v Hradci Králové. Mnozí si možná řeknou, zda to má modeling jako obor zapotřebí, ale ředitelka Brázdová, jak se můžete dočíst v rozhovoru, který nám poskytla pro zářijový magazín Salonky, má v této věci jasno. „Považuji to za přirozenou a smysluplnou aktivitu, která mně přináší velkou radost.“

Nejen finanční injekce pro nemocnici, ale také potřebné vybavení pro několik klinik, to byl cíl charitativních aktivit hradecké modelingové agentury a její ředitelka uvedla jeden z příkladů této obětavé pomoci. „Vybavili jsme například onkologickou klinikou televizemi, rádii a podobně ke zpestření života pacientů, kteří jsou ve svých pokojích izolování od vnějšího prostředí, aby se nenakazili případnou infekcí.“ Ředitelka agentury sama navštěvovala jednotlivá oddělení, aby se dozvěděla přímo na místě, kam pomoc směřovat .

Ukazuje se, že když je někdo osvícený a je jedno, v jakém oboru pracuje, mají jeho charitativní sklony význam a smysl. A modeling může být klidně jedním z takových oborů, jak je patrné z činnosti hradecké agentury, která neváhá pomáhat tam, kde je to skutečně nutné a kdy to přináší žádoucí výsledky. A to je myslím zcela jistě inspirativní příklad pro ostatní.