Pondělí

27. června 2022

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

Fakultní nemocnice rozšiřuje možnost návštěv hospitalizovaných pacientů

1. 7. 2020

page.Name
V souvislosti s epidemií Covid-19 Fakultní nemocnice v Hradci Králové 10. března zcela zakázala návštěvy pacientů a od pondělí 25. května byly návštěvy možné pouze v čase 14 do 17 hodin s tím, že povoleny byly pouze maximálně jedné osoby k jednomu pacientovi denně. Doba této návštěvy byla omezena na 30 minut. Dnes došlo k zásadní změně.

„V souladu s pokyny Ministerstva zdravotnictví ČR jsou od 1. července návštěvy možné podle běžného návštěvního režimu na jednotlivých odděleních. V mimořádných případech může ošetřující lékař povolit návštěvy i mimo stanovenou dobu. Individuální režim platí pro návštěvy pacientů v paliativní péči a kritických stavech, jakož i pro návštěvy nemocných dětí,“ prozradil mluvčí nemocnice Jakub Sochor.

Počínaje dnešním dnem je možná návštěva maximálně dvou osob k jednomu pacientovi ve stejném čase, v individuálních případech s ohledem na zdravotní stav může ošetřující lékař návštěvu nepovolit nebo ukončit. Příchozí při vstupu a odchodu z oddělení provede dezinfekci rukou a po celou dobu má nasazenou roušku.

Při návštěvě na vícelůžkovém pokoji musí mít všechny osoby, tedy pacienti i návštěvy, nasazenou roušku. Před vstupem návštěvy na oddělení je návštěvě změřena teplota a personál zjistí, zda návštěva nemá příznaky Covid-19.  „I nadále platí naše výzva pro všechny návštěvníky, kteří by měli jakékoliv příznaky související s Covid-19, jako například zvýšenou teplotu či kašel, aby návštěvu nemocnice odložili. Je to kvůli ochraně zdraví našich pacientů i zaměstnanců,“ uvedl ředitel nemocnice Vladimír Palička.

(hyš-tz-js)
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto: Ondřej Littera