Středa

29. března 2023

Nyní

Zítra

10°

Svátek má

Konec roušek na magistrátu i v městské hromadné dopravě

29. 6. 2020

page.Name
Návštěva hradeckého magistrátu nebo jízda městskou MHD už nebude od středy muset probíhat v rouškách. V České republice totiž v tento den dojde k dalšímu uvolňování vládních opatření souvisejících s nákazou Covid-19. To bude konec povinného nošení roušek v uzavřených prostorách s výjimkou míst, která se nacházejí v epicentru nákazy.

Přesto je ale návštěvníkům úřadů, vozů veřejné dopravy a dalších míst, kde dochází k vyšší koncentraci osob, doporučeno, aby stále dbali na hygienická doporučení.  „Samozřejmě nošení roušky uvnitř budovy magistrátu budeme od začátku července ponechávat na každém návštěvníkovi. Každopádně i nadále bude možné využívat desinfekční prostředky, které jsou umístěné v každém patře,“ říká tajemnice Magistrátu města Hradec Králové Markéta Bartušová.

Dopravní podnik města Hradce Králové zároveň obnovuje samoobslužný systém ovládání dveří vozidel MHD, kdy si cestující stisknutím ovládacího tlačítka volí otevření příslušných dveří, naopak provoz zůstává téměř neměnný. „Vzhledem k tomu, že nám téměř začínají letní prázdniny, zůstáváme již ve stejném, tedy prázdninovém režimu. V provozu nebudou od července také školní linky číslo 5Š, 10Š, 12Š, 16Š, 23Š a 25 Š. Plánované zahájení běžného provozu bude od září, a to v souladu s aktuální situací okolo koronavirové pandemie,“ uvedl ředitel hradeckého dopravního podniku Zdeněk Abraham.

Od 1. července bude obnoven provoz nočních linek č. 51, 52, 53 a 54. V plném provozu začne fungovat také terminál hromadné dopravy, kde budou opět v provozu služby, které byly doposud kvůli pandemii omezeny.

(hyš-tz)
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto: Ondřej Littera