Pátek

29. září 2023

Nyní

22°

Zítra

16°

Svátek má

Rektor univerzity Kamil Kuča převzal jmenovací dekret na další období

3. 6. 2020

page.Name
Kamil Kuča, rektor Univerzity Hradec Králové (UHK), dnes převzal od ministra školství Roberta Plagy jmenovací dekret pro další čtyřleté období v čele školy. Oficiálně mu začne 1. července. ČTK o tom informoval mluvčí UHK Jakub Novák. Kuča univerzitu vede od roku 2016 a na další funkční období jej zvolil akademický senát školy letos v únoru. Byl jediným kandidátem. Kučovo jmenování rektorem 11. května podpořila vláda a následně jej na další čtyři roky jmenoval prezident Miloš Zeman.

Staronový rektor dnes jmenoval současného děkana Pedagogické fakulty UHK Františka Vaníčka do funkce na další čtyři roky. Vaníček je děkanem od roku 2016. Akademický senát Kuču při únorové volbě podpořil 22 hlasy z 24, zvolen byl v prvním kole volby. Kuča tehdy uvedl, že by chtěl docílit toho, aby škola byla regionální univerzitou s globálním dopadem. Součástí by mělo být například zkvalitnění výuky, rozšiřování spolupráce se soukromým sektorem nebo zaměření fakult na získávání nových Ph.D. programů nejen v českém, ale i v anglickém jazyce.

„Nyní se pouštíme hlavně do péče o naše zaměstnance, i když stále probíhající koronavirová krize nám hned v úvodu vzala možnost slíbeného navyšování tarifních platů,“ uvedl Kuča po dnešním převzetí dekretu. V investicích budou univerzitu čekat hlavně rekonstrukce budov filozofické a pedagogické fakulty na náměstí Svobody. „Rád bych se také zaměřil na intenzivnější spolupráci s městem Hradec Králové a Královéhradeckým krajem. Například v otázce pozemků v areálu Na Soutoku je třeba najít s městem rychle společnou řeč,“ uvedl Kuča. Čtěte také.

V květnu 2017 univerzita otevřela novou budovu přírodovědecké fakulty za 450 milionů korun. Stavba se stala třetím objektem v univerzitním kampusu Na Soutoku. UHK vznikla v roce 2000 z Vysoké školy pedagogické. Nabízí studium na čtyřech fakultách, na fakultě informatiky a managementu, přírodovědecké fakultě, filozofické fakultě a pedagogické fakultě. Na univerzitě studovalo k letošnímu 10. únoru 6470 studentů, z nichž 500 je ze zahraničí.

ry hj
čtk
Foto: Ondřej Littera