Neděle

14. dubna 2024

Nyní

20°

Zítra

15°

Svátek má

Střecha muzea nabídne návštěvníkům nádherné vyhlídky na Hradec Králové

2. 6. 2020

page.Name
Muzeum východních Čech v Hradci Králové prošlo rozsáhlou jedenáctiměsíční rekonstrukcí, která skončila loni v listopadu. Pak bylo sice otevřeno, ale v březnu přišel nouzový stav kvůli celorepublikové koronavirové nákaze a muselo být uzavřeno. Celou dobu v karanténě však nezahálelo a připravovalo se na příznivější dobu.

Už v rozhovoru pro lednový magazín Salonky ředitel této instituce Petr Grulich vyjmenoval několik novinek, které návštěvníky čekají. „Novinkou bude samostatný vyhlídkový okruh na střeše, který poskytne jinou perspektivu pohledu na Hradec Králové,“ řekl tehdy ředitel a nyní si tuto ojedinělou atrakci mohou návštěvníci vychutnat.

Od zítřka se totiž stane součástí komentované prohlídky budovy. Předpremiérou byl včerejší Mezinárodní den dětí, kdy si návštěvníci během večerního programu prohlédli Hradec Králové z místa, kde možná ještě nebyli,“ uvedla mluvčí muzea Lucie Peterková. Exkluzivní návštěvnický okruh s výstupem na střešní terasu s vyhlídkou na město a komentovanou prohlídkou vybraných interiérů budovy muzea vždy pro skupinu sedmi osob bude otevřen už zítra v 15.30 hodin.

Tento čas mohou návštěvníci ke komentovaným prohlídkám objektu využít i další středy 10., 17. a 24. června a v tutéž dobu i o nedělích 7., 14., 21. a 28. června. Délka prohlídky je 30 až 40 minut. Muzejníci v této souvislosti upozorňují, že návštěva terasy není vhodná pro osoby se sníženou pohyblivostí.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: MVČ, Ondřej Littera