Neděle

26. května 2024

Nyní

12°

Zítra

14°

Svátek má

Ve fakultní nemocnici se nyní stále léčí dva pacienti s nákazou Covid-19

5. 6. 2020

page.Name
Počet pacientů s nákazou Covid-19 se ve Fakultní nemocnici Hradec Králové od pátku 29. května nezměnil. V zařízení se dnes dopoledne s nákazou léčili dva pacienti, jejich stav nebyl vážný, žádný z nich nebyl napojen na plicní ventilaci. Oba mají i jiná onemocnění. ČTK to řekl náměstek ředitele nemocnice Zdeněk Tušl. Jeden z pacientů je v zařízení přes měsíc, druhý zhruba 14 dnů.

„Situace je pod kontrolou. Pokud lidé budou dodržovat opatření, která jsou v současnosti platná, nemusí se ničeho obávat,“ řekl náměstek. Na odběrovém místě zdravotníci berou vzorky v průměru od 50 lidí denně, méně o víkendech, samoplátců je v průměru do 20 denně. „Počet odběrů v posledních dnech klesl. Před týdnem se na odběrovém místě testovalo v průměru více než sto lidí denně,“ uvedl Tušl.

Fakultní nemocnice je jediným zařízením v kraji, které nemocné s Covid-19 léčí. Prvního pacienta s koronavirem přijala 23. března. V první polovině dubna pečovala naráz až o 12 nakažených a od poloviny dubna začal počet hospitalizovaných klesat. Od začátku pandemie zde zemřelo sedm pacientů v souvislosti s koronavirem. Naposledy 30. dubna devětaosmdesátiletý muž, který měl Covid-19 a trpěl jiným vážným onemocněním, stejně jako ostatní zemřelí s koronavirem v hradecké nemocnici.

Královéhradecký kraj patří nákazou k nejméně zasaženým regionům v České republice. Podle ministerstva zdravotnictví bylo dnes ráno v kraji 200 lidí s Covid-19, o tři více než před týdnem. Vyléčených z nákazy bylo 185, o pět více než 29. května. V hradeckém kraji bylo dnes 36,32 případu nákazy v přepočtu na 100 tisíc obyvatel.

Tomáš Kučera kš
ČTK
Ilustrační foto: Ondřej Littera