Pátek

21. června 2024

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

Fakultní nemocnice přesunula odběrové centrum Covid-19 na nové místo

29. 7. 2020

page.Name
Fakultní nemocnice Hradec Králové dnes přesunula odběrové centrum Covid-19 na nové místo u budovy č. 64 (centrální spisovna). K centru, které bude znovu fungovat jako drive-in, tedy bez nutnosti, aby testovaní vystupovali z automobilu, bude možný příjezd Třebešskou ulicí kolem areálu Univerzity obrany Fakulty vojenského zdravotnictví.

„Přístup bude vyznačen i od hlavního vjezdu do FN HK a od pěší vrátnice. Současně se počítá s prodloužením provozní doby centra, od zítřka bude centrum v provozu v pracovních dnech od 8 do 11 hodin,“ prozradil mluvčí nemocnice Jakub Sochor. Fakultní nemocnice spustila provoz svého odběrového centra umístěného před vjezdem do areálu 18. března, od 5. května umožnila v oprávněných případech i vyšetření samoplátců.

Před začátkem prázdnin bylo centrum s ohledem na zlepšení epidemiologické situace, pokles počtu odběrů a provozním důvodům přesunuto před budovu Kliniky infekčních nemocí FN HK. Zpočátku pracovníci centra prováděli zhruba 150 odběrů denně, nyní se počty odběrů pohybují v řádu desítek denně.

„Umístění centra u centrální spisovny jsme připravovali v minulých měsících tak, aby bylo schopné v případě potřeby zajistit i významné navýšení počtu testovaných, nebylo v kolizi s provozem ostatních částí nemocnice a nezabíralo parkovací stání, kterých je v nemocnici i jejím nejbližším okolí akutní nedostatek,“ uvedl ředitel nemocnice Vladimír Palička.

Odběrové centrum kromě vyšetření nařízených lékařem i nadále umožní z oprávněných důvodů vyšetření samoplátců, například v souvislosti s cestováním do zahraničí či příjmu pacienta k samoplátecké hospitalizaci. Cena za vyšetření včetně odběru činí 1756 korun, před odběrem je nutné částku uhradit na místě platební kartou. Na vyšetření je nutné se objednat na e-mailu: infekce.sluzba@fnhk.cz či na telefonních číslech 702 284 857, 724 384 235, 601 130 894, 495 836 004.

(hyš-tz-js)
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto