Neděle

16. ledna 2022

Nyní

Zítra

Svátek má

Hradečtí dobrovolní hasiči dostanou nová vozidla

22. 7. 2020

page.Name
Dvě nová hasičská auta pořídí Hradec Králové dobrovolným hasičům v Březhradě a Malšovicích. Rada města v úterý schválila výběrové řízení na dodavatele vozů. Jejich cena nesmí přesáhnout 1,65 milionu korun bez DPH. Auta by mohli hasiči dostat už začátkem příštího roku, oznámila Kateřina Šmídová, mluvčí hradecké radnice.

„Jednotky sboru dobrovolných hasičů v Hradci Králové odvádějí každodenně velmi potřebnou a kvalitní práci, pomáhají hasičským kolegům při nehodách nebo třeba při povodních, například začátkem června byly povolány čtyři jednotky do oblastí postižených povodněmi na Olomoucku a Chrudimsku. Při jejich nasazení je třeba zajistit udržitelnost vozového parku a hasičského vybavení, proto budou dvěma jednotkám, do Březhradu a Malšovic, pořízeny dvě dodávky s nástavbou, které jsou určené k rychlým zásahům a přepravě osob,“ prohlásil primátor města Alexandr Hrabálek.

Dobrovolným hasičům město také opravuje zbrojnici v Plotištích. U stávajícího objektu navíc vyrostla ještě nová část, jsou v ní šatny se sociálním zázemím. „Mimo jiné jsme také nechali rozšířit prostory o zasedací místnost, kterou by nově mohla využívat komise místní samosprávy,“ dodal hradecký primátor.

Zrekonstruovaná budova za více jak 6,4 milionu korun bez DPH by měla být k dispozici ještě během srpna.

(pac, tz-kšm)