Neděle

14. dubna 2024

Nyní

22°

Zítra

14°

Svátek má

Hygienici v hradeckém kraji dali pokuty za stravovací prohřešky na táborech

16. 7. 2020

page.Name
V Královéhradeckém kraji od začátku července ke včerejšku hygienici zkontrolovali 45 letních dětských táborů, jednu jinou podobnou akci a pět samostatných stravovacích zařízeních, které táborníci využívají. Nedostatky zjistili v jednom případě ve zdravotním zabezpečení akce a v nesplnění ohlašovací povinnosti. Za prohřešky ve stravování uložili dvě pokuty v celkové výši 2000 korun, uvedli krajští hygienici.

„Při třech kontrolách samostatného stravovacího zařízení byly zjištěny nedostatky ve skladování, křížení činností, osobní a provozní hygieně, uchovávání potravinářského a jiného odpadu. Jeden přestupek byl řešen domluvou," uvedla Veronika Krejčí, mluvčí Krajské hygienické stanice v Hradci Králové. Podle ní nejsou všechna přestupková řízení ještě uzavřena.

Hygienici kraji nemají za patnáct červencových dnů nahlášený jediný epidemický výskyt zažívacích obtíží ani prokázané onemocnění covidem-19. Nahlášených mají 211 zotavovacích akcí s účastí 16 489 dětí a 39 tak zvaných jiných podobných akcí s účastí 1173 dětí.

Ohlašovací povinnost se podle hygieniků nevztahuje na organizovaný pobyt, kterého se účastní méně než 30 dětí nebo je kratší než pět dnů. V Královéhradeckém kraji v letošním roce navzdory epidemii koronaviru v porovnání s předchozími lety nedošlo ke snížení počtu dětských táborů.

ku dr
ČTK
Ilustrační foto