Pátek

21. června 2024

Nyní

16°

Zítra

19°

Svátek má

Město podepsalo smlouvu se správcem stavby stadionu

25. 7. 2020

page.Name
Město Hradec Králové podepsalo smlouvu se společností Arcadis Czech Republic, která bude za 31,8 milionu korun bez DPH správcem stavby multifunkčního fotbalového stadionu. Celková cena za správce stavby i za stadion by neměla překročit 605 milionů korun bez DPH. ČTK to v pátek sdělili zástupci radnice. Hradec Králové tak pokročil k vypsání čtvrtého tendru na stavební firmu pro stavbu stadionu. Vypsání nové soutěže radnice předpokládá po letních prázdninách.

„Jsme přesvědčeni, že na základě této spolupráce se městu podaří úspěšně vybrat stavební firmu a nakonec novou fotbalovou arénu v Hradci Králové uvést v život. Jedná se o renomovanou nadnárodní firmu, která má zkušenosti s realizacemi staveb stadionů v různých zemích Evropy,“ uvedl primátor města Alexandr Hrabálek (ODS).

Město stavbu fotbalové arény na místě nevyhovujícího všesportovního stadionu připravuje přes 15 let. Radnice tendr chtěla původně vypsat v červnu, ale komplikace s výběrem správce stavby vše zdržely. Správce stavby bude dělat přípravu a kontrolu zadávací dokumentace pro soutěž a dohlížet na stavbu a koordinovat ji.

„Úkolem správce stavby bude mimo jiné i doplnění multifunkce arény. Odměna za tyto a další služby je součástí schváleného rozpočtu na stavbu fotbalového stadionu v celkové maximální výši 605 milionů korun bez DPH,“ sdělil náměstek primátora pro investice Jiří Bláha (ODS).

Podle vedení radnice má město od Národní sportovní agentury přislíbenou dotaci 150 milionů korun.

Zásadní změnou proti minulým tendrům bude to, že město zakázku vypíše metodou Design and Build, tedy navrhni a postav. Město stanoví požadavky na velikost a funkce stadionu. Vybraný dodavatel pak stadion vyprojektuje a postaví.

Stadion by podle představ radnice měl po přestavbě splňovat kategorii UEFA 4, což jsou stadiony pro mezinárodní utkání. Kapacita stadionu by měla být nejméně 8000 míst, stadion by měl splňovat také požadavek na multifunkční arénu.

Co nejrychlejší výstavbu stadionu podporuje městský druholigový fotbalový klub FC Hradec Králové, podle kterého bez nového stadionu hrozí konec fotbalu v Hradci Králové.

Firma Arcadis Czech Republic je součástí přední světové inženýrské a projektové společnosti, která měla loni světově obrat 94 miliard korun a zaměstnává 28 000 lidí.

ČTK
Foto: Petr Vinklář