Pondělí

15. července 2024

Nyní

24°

Zítra

22°

Svátek má

Na železniční trati z Hradce do Prahy čeká cestující velká vlaková výluka

15. 7. 2020

page.Name
Letní měsíce v železničních tratích jsou zpravidla ve znamení vlakových výluk, protože je to doba vhodná k opravám, údržbě či modernizací tratí. Ani letošního léto není v tomto ohledu výjimkou. Cestující se tedy budou muset připravit na to, že na hlavní železniční trati z Hradce Králové do Prahy bude od 28. července do 8. srpna výluka v úseku mezi Hradcem Králové, Chlumcem nad Cidlinou a Velkým Osekem. Místo vlaků budou jezdit autobusy.

U některých spojů nebudou zajištěny vlakové přípoje. ČTK o tom informoval Tomáš Fiala z hradeckého centra Českých drah.  Výluka na trati z Hradce do Prahy bude patřit k největším omezením na železnici o letošních letních prázdninách v Královéhradeckém kraji.

Na trase výluky bude jezdit sedm různých autobusových linek. Například linka R pojede mezi Poděbrady a Hradcem Králové a nikde jinde zastavovat nebude. Naopak linka Z bude zastavovat na všech zastávkách výlukového jízdního řádu. Cestující mezi Hradcem Králové a Prahou budou moci po dobu výluky za stejných tarifních podmínek cestovat i oklikou přes Pardubice a Kolín.

ry dr
ČTK
Ilustrační foto: zelpage.cz, hkcity.cz