Pondělí

5. června 2023

Nyní

23°

Zítra

20°

Svátek má

Šest zaměstnanců magistrátu prošlo testem na koronavirus s negativními výsledky

31. 7. 2020

page.Name
Investiční náměstek Jiří Bláha a dalších pět zaměstnanců hradeckého magistrátu se v nedávné době setkali s osobou, u níž byla později zjištěna nákaza Covid-19. Proto jim byla Krajskou hygienickou stanicí v tomto týdnu nařízena karanténa a včera se podrobili testům na koronavirus. Výsledky jsou naštěstí negativní. Magistrát stále zůstává bez omezení v provozu.

„Všichni testovaní budou muset zůstat v karanténě ještě zhruba do konce příštího týdne, kdy budou také provedeny druhé testy. Pokud i ty budou v pořádku, mohou se vrátit do práce,“ řekl primátor města Alexandr Hrabálek. Pracoviště náměstka a dalších pěti zaměstnanců byla vydesinfikována a zaměstnancům magistrátu bylo doporučeno dbát na dodržování hygienických návyků ve zvýšené míře.

„Z hlediska dalších případných opatření je rozhodující stanovisko Krajské hygienické stanice, kterým se magistrát města bude řídit. Provoz ale v tuto chvíli zůstává neomezen,“ potvrzuje tajemnice magistrátu města Markéta Bartušová. Všechna pracoviště tedy fungují podle standardní otevírací doby. Více informací je možné nalézt zde.

(hyš-tz-kš)
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto