Středa

30. listopadu 2022

Nyní

Zítra

Svátek má

Zaměstnanec Krajského úřadu v Hradci Králové se nakazil Coviem-19

28. 7. 2020

page.Name
Po Domově důchodců v Černožicích, kde se nakazilo Covidem-19 pět zaměstnanců, hradeckém podniku Teleflex, kde byl prokázán jeden případ koronaviru stejně jako v případě zaměstnankyně hradecké pobočky Ředitelství silnic a dálnic, se nemoc začala šířit a zasáhla i Krajský úřad v Hradci Králové. Tam se nakazil vedoucí jednoho z oddělení krajského odboru dopravy, který má nařízenou karanténu.

Tuto informaci Salonkám potvrdil vedoucí tiskového oddělení z odboru kanceláře hejtmana Dan Lechmann. Dalších 15 zaměstnanců této instituce v současné době po konzultaci s hygieniky, kteří vytrasovali osoby, s nimiž byl dotyčný v kontaktu, pracuje z domova. „Zaměstnanec se nakazil koronavirem zřejmě mimo krajský úřad,“ uvedl vedoucí tiskové oddělení.

Po dohodě s hygieniky Krajský úřad v Hradci Králové zatím nebude zavádět další mimořádná opatření kromě klasických hygienických. „Vyzvali jsme všechny zaměstnance k větší obezřetnosti. Poprosili jsme je o to, aby dodržovali přísnou hygienu, zejména rukou, a v případě jakýchkoli komplikací informovali hygieniky,“ dodal Lechmann.

Krajský úřad hodlá v co nejkratším termínu také vydezinfikovat místnosti po celém krajském úřadu a především na odboru dopravy, kde se nákaza vyskytla.  

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto: kr-kralovehradecky.cz