Pondělí

15. července 2024

Nyní

22°

Zítra

21°

Svátek má

Nový web! Vítejte mezi čtenáři zpravodajského portálu Salonky!

28. 4. 2020

page.Name
Máme velkou radost, že vám můžeme představit náš nový web! Počínaje posledním dubnovým úterkem roku 2020 rozbíhají svůj „život“ Salonky HK. Regionální portál pro Hradec Králové a okolí vydává společnost TN média a doplňuje tím svůj informační servis čtenářů o další level, protože již od října loňského roku vychází v krajské metropoli zdarma kulturně společenský magazín Salonky.

Web bude přinášet nejen aktuality a zpravodajství z Hradce Králové, ale také informační servis z oblasti kultury, sportu, společenských a dalších akcí v královéhradeckém regionu, dále rozhovory s inspirativními lidmi, rozmanité poutavé příběhy, události i zajímavosti o městských ikonických místech.

„Původní termín spuštění webu byl podzim 2020. Portál je vlastně nový časopis, nové médium, proto je třeba určitého času vše dobře připravit. Vzhledem k nečekanému virovému záseku jsme však museli vše přehodnotit a spustit web ihned. Právě online zpravodajství je teď žádané a musíme se přizpůsobit,“ prozradil vydavatel Salonek Miloslav Bartoň.  

Cílem nového zpravodajského portálu je, aby byl oblíbený mezi Hradečáky, což je věta, která zahrnuje vše podstatné a důležité. „Chceme, aby se správně doplňoval magazín, portál a k tomu přidružené sociální sítě. Využijeme také spolupráci s místní televizí V1. Budeme si měnit informace, videa a také redaktoři budou pracovat na společných tématech,“ nastínil Miloslav Bartoň, jednatel společnosti TN média, pod kterou spadají ještě podkrkonošská média Trutnovinky a Vrchlabinky.

Salonky HK jsou založeny na tzv. responzivním designu. To znamená, že internetové stránky jsou upraveny pro zobrazování na všech druzích zařízení, včetně tabletů a mobilních telefonů. Návrh webu pochází z programátorské dílny společnosti Orangehouse, která je součástí naší mediální „rodiny“.

Součástí nového portálu je samozřejmě i obsah magazínů Salonky, který je k dispozici na vybraných distribučních místech po Hradci Králové. Jak je jeho vydavatel zatím spokojený s tím, jak si Salonky vedou? „Daří se nám přinášet příběhy Hradečáků různých profesí a různého zaměření. Je milé každý měsíc oznamovat těm, kteří si nestihli svoje Salonky včas opatřit, že již nejsou, případně, kde se dají ještě sehnat. Myslím si, že magazín má čas na zaběhnutí zhruba rok. K tomu to směřujeme,“ nechal se slyšet Miloslav Bartoň, který čtenářům v současné nesnadné době popřál hlavně zdraví a pak pozitivní přístup. „A taky co nejlepší čtení, které najdou u nás v Salonkách,“ dodal.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz