Středa

22. května 2024

Nyní

19°

Zítra

21°

Svátek má

Stadion pro výcvik a požární sport čeká další rekonstrukce za téměř 14 milionů

30. 4. 2020

page.Name
Na stadionu pro výcvik a požární sport, který se stojí mezi ulicemi Brněnská, Botanická a 17. listopadu v Hradci Králové, opět nahradí na nějakou dobu sportovce stavbaři. V pondělí totiž hradecká stavební společnost zde zahájí rekonstrukci tohoto sportoviště ze 13,9 milionu korun. Kraj i město na tuto přestavbu přispěly po čtyřech milionech.

„Během této etapy bude postavena nová tribuna, která vyroste v těsném sousedství současného zázemí a v jejích útrobách bude prostor pro skladování překážek. Dokončí se také zpevněné plochy areálu a budou vybudovány i studny pro závlahu hřiště,“ popsal rekonstrukci, která má být dokončena do 24 týdnů, František Mencl, ředitel Hasičského záchranného sboru (HZS) Královéhradeckého kraje.

HZS začal s podporou města a kraje rekonstruovat stadion pro výcvik a požární sport v červenci 2015. „Sportoviště dostalo za tu dobu parametry, které splňují přísné standardy pro konání soutěží republikového i mezinárodního formátu. V přechozích etapách byly například zrekonstruovány čtyř dráhová cvičná věž, komunikace, část zpevněných ploch a sportoviště,“ popisuje minulé stvební práce mluvčí hasičů Martin Götzová.

Kromě toho byla klasická škvára na běžeckém oválu vyměněna za umělý povrch. Zrekonstruovány byly rovněž všechny sítě na stadionu, areál byl odvodněn a vyměněna byla část oplocení včetně nových vjezdových bran. Dále vzniklo i zázemí nejen pro sportovce, ale také rozhodčí a zdravotníky. Stadion slouží zejména k výcviku profesionálních i dobrovolných hasičů.

„K dispozici je však i příslušníkům policie, armády, případně studentům a žákům škol v okolí sportoviště. Pořádají se zde pravidelné soutěže profesionálních i dobrovolných hasičů, mimo jiné je dějištěm jedné z nejstarších soutěží v požárním sportu v České republice – Memoriálu Josefa Romportla a Vlastimila Málka v disciplínách požárního sportu,“ dodala mluvčí hasičů.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: HZS Královéhradeckého kraje