Sobota

20. dubna 2024

Nyní

Zítra

-1°

Svátek má

V Hradci Králové obnovují postupné zpoplatnění a regulace parkování

30. 4. 2020

page.Name
Vláda tento týden zrušila nařízení o zákazu placeného parkování. Od dnešního dne je tedy parkovací systém v Hradci Králové opět v provozu. Kontrola parkovacích karet či úhrady parkovného a případný postih městské policie bude však v následujících dnech ještě formou domluvy.

Podle primátora Alexandra Hrabálka nelze tuto změnu zavést ze dne na den a veřejnost potřebuje čas, aby se o obnovení zpoplatnění a regulace parkování dozvěděla, protože ne každý tuto informaci už zaznamenal. „Strážníci tak v prvních dnech obnovení zpoplatnění parkování budou přestupky řešit domluvou. Samozřejmě v případech, že řidiči budou této tolerance zneužívat nebo mají bohatou historii přestupků, bude třeba přistoupit k sankcím,“ řekl primátor.

Strážníci budou také v těchto dnech dávat řidičům za stěrače informační letáčky, že parkovací systém je již v provozu a je třeba dodržovat jeho pravidla. „Toto přechodné období ale nelze stanovit na několik týdnů, dodržování pravidel parkování ve městě se bude postupně kontrolovat důsledněji. Především v zónách v lokalitě Velkého náměstí a v Okružní ulici bude třeba pravidla začít dodržovat co nejdříve,“ dodal Hrabálek.

„Městská rada by měla v příštím týdnu projednávat dočasnou úpravu parkování v modrých zónách Labská a Orlická kotlina. „Formou SMS nebo pomocí mobilní aplikace pak bude možné vydat určité množství karet na jednotlivé dny, například pro řemeslníky nebo pro návštěvníky, kteří v těchto dnech svým blízkým a příbuzným dovážejí potraviny a nákupy,“ uvedla náměstkyně primátora Věra Pourová.

(hyš-tz)
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto: hradeckralove.org