Středa

30. listopadu 2022

Nyní

Zítra

Svátek má

Vybrané mateřské školy otevřou za přísných podmínek už v pondělí

29. 4. 2020

page.Name
V omezeném režimu od 7.30 do 16 hodin by mělo být už od pondělí znovu otevřeno 14 vybraných mateřských škol v Hradci Králové. Tento krok souvisí s uvolňováním vládních opatření. Školky jsou primárně určeny pro děti rodičů, kteří nezbytně nutně potřebují zajistit dohled nad dětmi předškolního věku z důvodu návratu k pracovním povinnostem.

Město před otevřením školek prověřilo zájem rodičů. „Více než polovina z nich znovuotevření školek přivítala. Přesto ale doporučujeme, aby rodiče možnost umístění dětí do mateřských škol zvážili, pokud mají jinou alternativu,“ uvedl náměstek primátora Martin Hanousek. Otevřené školky budou v provozu za přísných podmínek a ve speciálním režimu konzultovaný s Krajskou hygienickou stanicí.

Děti budou muset být vybaveny minimálně třemi čistými rouškami na den.  Základní dezinfekční prostředky budou v prostorách škol zajištěny městem. „Tam, kde to bude možné, nebudou rodiče do budovy mateřské školy vstupovat a dítě učitelce předají nebo vyzvednou před budovou,“ dodal náměstek s tím, že děti ve třídách budou v omezeném počtu. Pedagogický personál by ve školkách mělo posílit zhruba 20 vysokoškolských studentů.

(hyš-tz)
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto: ctyrlistek.net, zsnovyhk.cz