Sobota

20. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Fontány zpříjemňují pobyt ve městě, postupně se začínají spouštět

2. 5. 2020

page.Name
Krásné královéhradecké fontány, jako například na křižovatce Koruna u Auparku, u Muzea východních Čech či na Masarykově náměstí, se začnou v těchto dnech zvolna spouštět. Další budou mít menší zpoždění kvůli opravám nebo doporučení Krajské hygienické stanice.

„Fontány zpříjemňují pobyt ve městě, hlavně nyní v teplém a suchém počasí. Budou však do provozu uváděny postupně, a to s ohledem na současnou situaci,“ prozradila náměstkyně primátora Věra Pourová. Podle ní se totiž některé z nich nacházejí v takových oblastech, kde v minulosti docházelo k vyšší koncentraci osob, které vodu využívaly k ochlazení.

„Krajská hygienická stanice nám doporučila, abychom spuštění takových typů fontán nechali až na léto. Toto doporučení zcela respektujeme,“ řekla. Po dodání technického zařízení bude zprovozněna také fontána na Ulrichově náměstí. Fontány ve městě jsou každoročně udržovány a je třeba pravidelně měnit některé náhradní díly.

„Kvůli současné situaci nyní čekáme na dodávku některých dílů, které jsou převážně od dodavatelů z Itálie. Hledáme dodavatele i jinde, abychom mohli provoz některých fontán obnovit co nejrychleji,“ vysvětlila náměstkyně. Město společně s Technickými službami apeluje na lidi, aby fontány neznečišťovali nebo je nijak neznehodnocovali.

„Měli jsme v minulosti několik případů, kdy se lidé ve fontánách koupali. Navíc při podezření z poškození fontány se události postupovaly k řešení správnímu orgánu. Byly i případy, kdy lidé znečišťovali veřejné prostranství, nebo budili veřejné pohoršení v okolí fontán. V takovém případě hrozí pokuta až do výše 10 tisíc korun,“ upozornila mluvčí městské policie Eva Kněžourová.

(hyš-tz)
hynek@salonkyhk.cz
Foto: hkcity.cz, Hynek Šnajdar, Ondřej Littera, turistika.cz