Neděle

26. května 2024

Nyní

12°

Zítra

14°

Svátek má

Odlehčovací služba přechodně uleví rodinám starající se o své blízké

29. 5. 2020

page.Name
„Jsem skutečně ráda, že i v Hradci Králové vzniká služba, která uleví nám zaměstnaným rodinám, které mají nemocné rodiče. Vím, o čem mluvím, protože se staráme o maminku, která kvůli vážné nemoci nemůže být sama, a to by nám mohlo vytrhnout trn z paty,“ řekla Salonkám Martina Navrátilová v reakci na zahájení stavby odlehčovací služby v Honkově ulici v hradecké části Kukleny.

Jedna z nevětších investičních akcí města s pětatřiceti lůžky přijde na 115,7 milionu korun včetně DPH a dokončena by měla být v příštím roce. Odlehčovací služba je na přechodnou dobu poskytována osobám se sníženou soběstačností kvůli věku, chronickým onemocněním nebo zdravotním postižením. Podívejte se na reportáž Východočeské televize V1.

„Tímto projektem chceme podpořit rodiny, které se starají o své blízké. Cílem této stavby je také  umožnit pečujícím nezbytný odpočinek a regeneraci sil. Jde o zařízení, které představuje čtyřiadvacetihodinovou pobytovou službu na přechodné, maximálně tříměsíční období,“ přiblížil smysl zařízení náměstek primátora Martin Hanousek.  


Hradecký senior Jiří Marek v souvislosti se stavbou nového bezbariérového zařízení, které nahradí již kapacitně nevyhovující a bariérovou odlehčovací službu v Jungmannově ulici, je toho názoru, že nikdo nikdy neví, kdy něco podobného bude potřebovat. „Seniorů stále přibývá, takže potřeba podobných objektů bude vzrůstat. Navíc potomci jsou zaměstnanější více než v minulosti,“ myslí si senior. Nová moderní budova bude vytvořena do tvaru písmena V. V její bezprostřední blízkosti bude rovněž parkoviště a revitalizována bude i okolní zeleň.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: hkcity.cz