Čtvrtek

19. května 2022

Nyní

16°

Zítra

20°

Svátek má

Podle návrhu rady by měl být rozdělen finanční přebytek z loňska

6. 5. 2020

page.Name
Hospodaření města Hradec Králové bylo loni v plusu o 385 milionů korun. Vzhledem k nouzovému stavu rada doporučila zastupitelům způsob rozdělení přebytku ve výši 297,5 milionu z větší části na pomoc kulturním společnostem a podnikatelům či na krytí očekávaných výpadků příjmů v příštím roce. Souhlas s celoročním hospodařením a rozdělením financí zastupitelstvo projedná v pondělí 25. května.

Podle primátora Alexandra Hrabálka by mělo z přebytku jít 150 milionů korun na program Antivirus. „Dalších 30 milionů korun dáváme přímo do rozpočtu na příští rok,“ řekl. Zbývajících 117,5 milionů by mohlo posílit souhrnnou rezervu na financování investičních akcí v roce 2020. „O těchto penězích se pak bude rozhodovat v průběhu roku. Záležet bude na projektové připravenosti jednotlivých akcí,“ dodal primátor.

Z tak zvaných kapitálových výdajů město vyčerpalo více než 239 milionů korun. „Téměř 50 milionů šlo na výkupy pozemků pro investiční projekty, necelých 28 milionů stála rekonstrukce ulice K Labi a část ulice Machkova. Za 19 milionů korun se postavila cyklostezka z Pouchova do Ruseka. „Investovali jsme i do rozvoje informačních systémů města za 26 milionů. Technické služby realizovaly investiční akce v hodnotě 17,5 milionu, Správa nemovitostí za 9,4 milionu korun,“ vypočítala náměstkyně primátora Monika Štayrová.

(hyš-tz)
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto: Ondřej Littera