Sobota

20. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Ve veřejné dopravě opět brzy přibydou vlakové a autobusové spoje

6. 5. 2020

page.Name
Ústup omezení a postupné rušení mimořádných opatření, které v zemi vláda zavedla kvůli nákaze Covid-19, se nyní odrazí ve veřejné dopravě v Královéhradeckém kraji. Už v pondělí a poté o dva týdny později přibydou vlakové i autobusové spoje. Jak upozornil první náměstek hejtmana Martin Červíček, na trasy se od začátku příštího týdne vrací většina těchto dočasně zrušených spojů.

„Reagujeme tak na zvýšenou opětovnou poptávku po přepravě související s obnovováním provozu obchodů, průmyslové výroby a služeb. Nadále zůstávají omezené školní spoje, turistické linky a také vybrané spoje, které na páteřních linkách zahušťují interval spojení. Jsme ale připraveni pružně reagovat na aktuální vývoj,“ řekl první náměstek hejtmana.

Další autobusové a vlakové spoje včetně oblíbených cyklobusů obnoví provoz v pondělí 25. května. Tento krok je v kontextu s otevřením ubytovacích zařízení, hradů a zámků ležících zejména v turistických oblastech. Veřejná doprava se přizpůsobí i částečnému obnovení školní docházky. Koncem května bude veřejná drážní doprava omezena pouze o sedm procent. Rozsah omezení v autobusové dopravě bude odpovídat skutečné potřebě školní dojížďky. Aktuální informace lze najít na: www.idos.cz.

(hyš-tz)
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto: hkcity.cz, hkregion.cz