Pátek

21. června 2024

Nyní

16°

Zítra

19°

Svátek má

Média s partnery hodlají i v prosinci rozdávat radost našim zdravotníkům!

27. 11. 2020

page.Name
Královéhradecká média Východočeská televize V1 a magazín Salonky společně se svými partnery už v listopadu v době koronavirové pandemie vyrazila do Fakultní nemocnice v Hradci Králové, aby nezištně podala pomocnou ruku zdravotnickému personálu v první linii a zároveň mu udělala radost. Tehdy potěšila zdravotní sestřičky i lékaře chutnými burgery, pizzami, voňavými kuřecími steaky nebo nealko nápoji. I v prosinci až do Štědrého dne v tom tato média chtějí pokračovat a rozdávat radost zdravotníkům.

Účast na prosincové mediální pomoci zdravotníků už přislíbilo sedm firem z Hradce Králové a okolí. Společnost CLIMASTYL zaměřená na výrobu žaluzií, rolet a markýz věnuje kuřecí stehýnka pro plicní kliniku, EOP 121 vánočních kytiček pro emergency a plicní JIP, firma Přívěsy Trojan poskytne 60 kusů zálusků pro infekční oddělení.

Dále Chilli Táta Restaurant připraví 20 hamburgerů pro laboratoře, Sexshop.cz čokolády Carla plus některé tajné věci, hradecká firma 4home, odborník na domácnost, poskytne 23 kusů produktů, jako jsou například termo sklenice na kávu a čaj, čajníky, deky a podobně.

V této souvislosti vyzýváme naše fanoušky, aby vytvořili videa s poděkováním, pozdravem či zpěvem. Ta budou zdravotníkům přehrána společně s předáním dárků, které pro ně dostáváme od firem, jež se v regionu k této iniciativě průběžně připojují. Na titulní straně magazínu Salonky pak vytvoříme koláž fotografií ze zaslaných pozdravů a jejich předávání zdravotníkům.

Firmy, které se chtějí připojit a podpořit naše zdravotníky, jež pomoc v nelehké době potřebují, ozvěte se nám prostřednictvím e-mailu na adresu: obchod@tn-media.cz Jednotlivci z řad čtenářů mohou jako poděkování vytvořit vlastní video a zaslat ho před Úschovnu.cz na adresu radost@salonkyhk.cz

Videa pak budou zveřejněna na youtube kanálu, který vytváříme. Kromě dobrého pocitu, který vám podpora potřebným přinese, vám umožníme se předávání dárků zdravotníkům osobně zúčastnit. Můžete se také stát součástí naší reportáže, kterou z každé akce pořídíme. Reportáž bude publikována na sociálních sítích magazínu Salonky a Východočeské televize V1, fotografie pak na webu Salonek: https://salonkyhk.cz/ a televize V1: https://vzpravy.cz/

Samozřejmě si uvědomujeme, že naši zdravotníci neumírají hladem, ale jsou pod nesmírným tlakem. Pro maximální možnou ochranu sebe i těch, o něž pečují, musí každý den trávit mnoho hodin v nekomfortním ochranném oděvu, štítech a rouškách. Na péči o sebe jim tak nezbývá čas.

„Proto bychom chtěli nejen vyslovením díků, ale také podle možností alespoň drobnými radostmi rozveselit jejich dny, dodat jim energii, zpříjemnit podmínky jejich záslužné práce a dát jim na vědomí, že na ně myslíme. Oni v nemocnicích rozdávají svoje zkušenosti, vůli, odbornost i starostlivost a my bychom do jejich prostředí zase chtěli v této těžké době přinést trochu radosti a úsměvu,“ vysvětlil pohnutky pomoci Petr Marek, ten, co radost do nemocnice nosí.  

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto