Pátek

1. března 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Na konci příštího roku by měla začít přestavba zázemí zimního stadionu

11. 11. 2020

page.Name
Přestavba šaten a zázemí zimního stadionu za zhruba 50 milionů korun. Tuto investici chystá město Hradec Králové s tím, že do léta příštího roku by chtělo mít hotovou projektovou dokumentaci. Ta by měla upřesnit i předpokládanou výši investice. Pokud by šlo vše hladce, mohla by stavba začít na konci roku 2021.

Na stadionu sídlí extraligový klub Mountfield HK a zázemí na něm má hradecký mládežnický hokej. Přestavba objektu zázemí, které přiléhá k východní straně arény, se chystá řadu let. Současným potřebám hokejistů již nevyhovuje.

Město počítá s tím, že se přestavba dotkne všech tří podlaží, nové šatny by mělo mít A mužstvo i ostatní mládežnické týmy. Rozšířit by se měly prostory pro rekonvalescenci, posilování a pro zázemí klubu. Počítá se i s vybudováním nové strojovny vzduchotechniky.

K hlavním pracím na přestavbě samotné hokejové haly došlo před zhruba deseti lety. Hala dostala nové opláštění, podhledy, hlediště a takzvané skyboxy pro VIP klientelu. Přestavbu tehdy měla na starosti společnost ABD Invest, které město stadion pronajalo. Později město ale firmě smlouvu kvůli údajné nevýhodnosti vypovědělo a spory o vzájemná plnění mezi firmou a městem se v roce 2012 přesunuly k soudu. Soudní jednání, v němž jde až o čtvrt miliardy korun, dosud neskončilo.

ČTK
Ilustrační foto