Čtvrtek

7. prosince 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Na Velkém náměstí už stojí vánoční strom, jedli ojíněnou brzy rozsvítí

24. 11. 2020

Na Velkém náměstí už stojí vánoční strom, jedli ojíněnou brzy rozsvítí 10 snímků
Ke slavnostní chvíli došlo dnes na Velkém náměstí v Hradci Králové. Přestože vánoční svátky vypuknou až za měsíc, jejich symbol – vánoční strom byl už přivezen do centra města a vztyčen. Jedli ojíněnou ještě dnes ozdobí pracovníci hradeckých Technických služeb.

Kromě toho ozdobí také Masarykovo náměstí smrk ztepilý. „Strom na Velkém náměstí bude rozsvícen v neděli společně s vánoční výzdobou města,“ zaznělo z magistrátu. Jak už jsme čtenáře informovali, slavnostní a tradiční rozsvěcení vánočního stromu s doprovodným programem a za přítomnosti veřejnosti se však letos kvůli epidemiologické situaci konat nebude.

Stejně tak se neuskuteční ani oblíbené vánoční trhy či populární novoroční ohňostroj. „Do poslední chvíle jsme věřili, že se nám vánoční trhy podaří uspořádat alespoň ve skromnější variantě. Bohužel v tuto chvíli je jasné, že je pro letošní rok musíme zrušit,“ řekl primátor města Alexandr Hrabálek.

Pořádání hromadných akcí je totiž stále značně omezeno a primátor nepředpokládá, že by se situace do poloviny prosince nějakým zásadním způsobem změnila. Podle Ivana Kučery, ředitele Krajské hygienické stanice Královéhradeckého kraje, rozhodnutí města zrušit vánoční trhy nebylo jednoduché.

„V tuto chvíli je to i s ohledem na nastavený Protiepidemický systém (PES) zcela logický a správný krok. Město tímto nezbytným opatřením navíc zvyšuje šanci, že vlastní svátky vánoční již snad budeme moci prožít s mírnějšími omezujícími opatřeními,“ domnívá se ředitel Ivan Kučera.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: hradeckralove.org