Sobota

21. května 2022

Nyní

19°

Zítra

18°

Svátek má

Návrat většiny žáků základních škol se obešel bez zásadních problémů

30. 11. 2020

page.Name
Učitelé základních škol v Královéhradeckém kraji návrat většiny žáků do lavic přivítali. Větší problémy školy neřešily. Náročnější bude provoz jídelen a školních družin. Žáci přešli na výuku na dálku v první polovině října, kdy se kvůli zhoršení epidemie koronaviru zavřely školy.

Většina žáků se dnes po několika týdnech výuky na dálku vrátila také do královéhradecké ZŠ Štefánikova. Škola má 945 žáků, z toho 532 na prvním stupni. „Ve škole máme zpět 85 procent žáků, oddechli jsme si. Všechno je lehce omezené, ale žádné zásadní problémy nenastaly. Důležité je, že děti jsou ve škole,“ řekl ČTK ředitel školy Roman Polda.

Podle něj bude ale složitější organizace v jídelně. Školy musí provoz zorganizovat tak, aby se v jídelnách nepotkávali žáci různých tříd. „Abychom zachovali jednotku třídy, museli jsme rozprostřít návštěvy jídelny v čase. Omezení je v tom, že některé děti chodí s vyučujícím na oběd i při hodině,“ uvedl Polda.

Ředitel Základní školy Josefa Gočára v Hradci Králové Petr Sadílek označil za jeden z hlavních problémů zajištění provozu školních družin. I v nich by se neměly potkávat děti z více tříd. Škola má 705 žáků, z nichž 393 je na prvním stupni. „Na to konto jsme odpoledne o půl hodiny zkrátili provoz školní družiny. Tam trochu komplikace jsou,“ prozradil Sadílek.

Školy se už dříve otevřely prvňákům, druhákům a žákům speciálních škol. Ode dneška se k nim přidali deváťáci a zbytek prvního stupně. Šesté až osmé třídy včetně odpovídajících tříd víceletých gymnázií se budou střídat v prezenční a distanční výuce.

ČTK
Ilustrační foto