Středa

7. června 2023

Nyní

20°

Zítra

21°

Svátek má

Nemocnice dostanou dalších 86 kyslíkových přístrojů pro léčbu covid-19

13. 11. 2020

page.Name
Královéhradecký kraj dnes rozdistribuuje Dalších 86 HFNO přístrojů pro vysokoprůtokovou kyslíkovou léčbu, která se využívá během hospitalizace pacientů se středně těžkými projevy nákazy covid-19, bude dnes distribuovat Královéhradecký kraj.

Adresáty budou nejen nemocnice v Náchodě, Broumově, Rychnově nad Kněžnou, Jičíně, Trutnově, Dvoře Králové nad Labem či Vrchlabí ale také Fakultní nemocnici Hradec Králové. „Díky tomu budeme mít dostatečnou kapacitu přístrojů pro tento typ léčby covid-19 a jsme připraveni na zvládnutí situace v nadcházejícím období,“ řekl k distribuci hejtman Martin Červíček.

Už minulý týden kraj obdržel 13 kusů těchto zařízení, která přibyla k těm, co nemocnice již vlastní. Spolu s dalšími 86 přístroji tak bude v kraji celkem už více než sto kusů HFNO přístrojů. Vysokoprůtoková kyslíková terapie je systém pro nosní podávání kyslíku, který je důležitý ve chvíli, kdy pacientův zdravotní stav vyžaduje podporu, ale není natolik vážný jako v případě umělé plicní ventilace.

Kromě materiální pomoci stát kraji poskytuje také personální pomoc. Aktuálně v krajských nemocnicích pomáhá 34 příslušníků Armády České republiky. Nově nastoupí osm vojáků také ve Fakultní nemocnici Hradec Králové, kteří budou pomáhat zdravotníkům v péči o hospitalizované pacienty.  „Děkuji armádě za poskytnutí pomoci v našich nemocnicích, kde je momentálně potřeba každá volná ruka,“ dodal hejtman.

(hyš-tz-dl)
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto