Neděle

10. prosince 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Osm vědců a studentů hradecké univerzity získalo ocenění rektora

18. 11. 2020

page.Name
Rektor Univerzity Hradec Králové Kamil Kuča včera k výročí listopadových událostí roku 1939 a 1989 ocenil osm osobností univerzitního života. Jsou mezi nimi vědci a studenti, kteří se významně zasadili o šíření dobrého jména vysoké školy.

Mezi akademiky byla oceněna za vědeckou činnost Zdenka Sokolíčková z Pedagogické fakulty, Ondřej Krejcar z Fakulty informatiky a managementu, Richard Thér z Filozofické fakulty a Kamil Musílek a Lucie Vinklářová z Přírodovědecké fakulty. Ze studentů Kuča ocenění udělil Lence Novotné, Evangelině Šťastné a Anežce Pařízkové. „Ocenění akademiků je spojené s finanční odměnou od České spořitelny, u studentek a studentů od společnosti Elektrárny Opatovice,“ uvedl mluvčí univerzity Jakub Novák.

Ocenění budou předána při nejbližší možné příležitosti, pokud to epidemické poměry dovolí. „V případě vědců a vědkyň jde většinou o vynikající výsledky na poli výzkumu, případně transferu znalostí, publikační činnosti a podobně. Univerzita rok od roku stoupá v mezinárodně uznávaných žebříčcích a například právě i ve tvorbě kvalitních a vysoce hodnocených publikací,“ řekl rektor Kuča (na snímku).

Zároveň se rektor rozhodl symbolicky ocenit všechny studentky a studenty, kteří během první vlny koronavirové epidemii nezištně pomáhali s péčí o děti zdravotníků, v domovech pro seniory či vyráběli například obličejové ochranné štíty. Mimořádnou cenu předá rektor, jakmile to bude možné, zástupci studentů, tedy předsedovi Studentské komory Akademického senátu univerzity.

ČTK
Ilustrační foto