Neděle

26. května 2024

Nyní

12°

Zítra

14°

Svátek má

Ředitel krajského Centra investic, rozvoje a inovací rezignoval, havaroval opilý

24. 11. 2020

page.Name
Ředitel krajského Centra investic, rozvoje a inovací (CIRI) rezignoval na funkci z osobních důvodů. V Hradci Králové totiž v opilosti havaroval. K odchodu z funkce ho vyzval hejtman Královéhradeckého kraje Martin Červíček. Podrobnosti k nehodě bez uvedení jména uvedla již dříve policie.

„Pro mě je to nepřijatelná věc související s člověkem, který je na vysokém postu v rámci Královéhradeckého kraje. Vyzval jsem ho, aby zvážil svoji osobní odpovědnost, výsledkem je jeho rezignace. Považuji to za jeho osobní selhání. Na druhou stranu oceňuji, že si uvědomuje, že za těchto okolností není vhodné, aby zůstával v čele takovéto organizace,“ řek ČTK hejtman.

Rezignaci v pondělí projedná rada kraje a v nejbližší době vyhlásí výběrové řízení na jeho nástupce. „Do doby, než proběhne výběrové řízení na nového ředitele CIRI, pověříme jeho vedením některého ze zaměstnanců této krajské příspěvkové organizace,“ uvedl v tiskové zprávě Červíček. Současný ředitel CIRI působil na pozici od 1. července 2017, kdy ho do funkce jmenovala rada kraje.

Podle policie ve čtvrtek 19. listopadu odpoledne na křižovatce ulic Komenského a Nezvalova havaroval řidič vozidla Škoda Superb. Na mokré vozovce dostal smyk a vyjel mimo komunikaci, kde narazil do stromu. K žádnému zranění nedošlo. Policisté naměřili řidiči v dechu 1,4 promile alkoholu, odběr krve odmítl. Odhadnutá škoda na autě je asi 300 tisíc korun. „Protože se odmítl podrobit lékařskému vyšetření s odběrem krve, hrozí muži ve správním řízení pokuta 25 až 50 tisíc korun a zákaz řízení na jeden až dva roky,“ prozradila policie bez dalších podrobností.

CIRI je příspěvková organizace založená roku 2004 Královéhradeckým krajem. Jde o regionální investiční a rozvojovou agenturu kraje, která má za úkol podporovat, koordinovat a vytvářet prostředí a podmínky pro udržitelný rozvoj regionu. Centrum také organizuje veřejné zakázky a centrální nákupy pro kraj a jím zřízené příspěvkové organizace nebo založené obchodní společnosti. Má například také posilovat roli výzkumu, vývoje a inovací v regionálním rozvoji, uvádí instituce na webu.

ČTK
Foto: Policie ČR