Neděle

26. května 2024

Nyní

12°

Zítra

14°

Svátek má

Lávka přes řeku Labe by mohla začít vznikat na začátku letních prázdnin

3. 12. 2020

page.Name
Lávka přes Labe za více než 133 milionů korun v centru Hradce Králové by mohla začít vznikat 1. července příštího roku. Příští rok půjde o jednu z největších investic stotisícového Hradce Králové. Novinářům to řekl náměstek primátora pro rozvoj Jiří Bláha.

Stavba lávky je úzce spjata se stavbou regionálního sídla Československé obchodní banky (ČSOB), které v lokalitě kongresového centra Aldis vzniká od roku 2018. „Realizace lávky bude navazovat na výstavbu Československé obchodní banky tak, aby nám ČSOB uvolnila pozemek potřebný pro výstavbu lávky, nyní ho vyžívá,“ uvedl Bláha.

Lávku přes Labe v Hradci Králové postaví společnost SMP CZ z francouzské skupiny Vinci za 133,7 milionu korun bez DPH, více než polovinu nákladů stavby by měla zaplatit evropská dotace. Stavbu lávky v lokalitě kongresového centra Aldis město připravuje od roku 2003. Podle zástupců města by měla být lávka hotová do 16 měsíců od předání staveniště. Zvláštností navržené lávky je to, že má být postavena málo obvyklou technologií speciálního vysokopevnostního betonu.

ČTK
Ilustrační foto