Neděle

21. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Magistrát přijal více než 600 žádostí o zabavené psy, pro velký zájem je pozastavil

29. 12. 2020

page.Name
Obrovský zájem projevila veřejnost o zabavené psy, které byly z množírny umístěni do hradeckého městského útulku pro opuštěná zvířata. Po výzvě pro případné zájemce se během včerejška na magistrátu sešlo více než šest stovek žádostí o tato zvířata. Vzhledem k poměru počtu nabízených psů a již obdržených žádostí město příjem dalších pozastavuje.

Jak zaznělo z magistrátu, přijaté žádosti se budou nyní vyřizovat a zaměstnanci útulku budou ověřené i potencionální úspěšné žadatele kontaktovat v pořadí, ve kterém byly žádosti zaslány na podatelnu hradeckého magistrátu. Pokud se na základě již obdržených žádostí nepodaří umístit všechny nabízené psy do nových domovů, zveřejní magistrát novou výzvu k přijímání dalších žádostí.

Do městského útulku pro opuštěná zvířata bylo v říjnu umístěno do předběžné náhradní péče zhruba sedm desítek psů, které na pokyn Krajské veterinární správy v součinnosti s Policií ČR zajistil Odbor životního prostředí magistrátu města. Městu se v minulém týdnu podařilo získat psy do svého vlastnictví. Díky tomu jim bude možné zajistit nový domov v rodinném prostředí. Od včerejška mohla veřejnost žádat o jejich osvojení.

„Do poslední chvíle jsme se psy museli nakládat jako s vlastnictvím cizí osoby, tudíž jim nebylo možné ihned po převozu do útulku zajistit vhodný domov. Již začátkem prosince jsme v zastupitelstvu podpořili návrh na přijetí psů do vlastnictví města, čekalo se však na podpis ze strany nyní už bývalého majitele. Ten se v minulém týdnu podařilo zajistit, tudíž jsme mohli prakticky okamžitě zahájit darování psů do nových domovů,“ řekl primátor města Alexandr Hrabálek.

V souvislosti s osvojením psů bude rozhodovat termín, ve kterém byla žádost na město prostřednictvím podatelny nebo datovou schránkou zaslána. „Zájemce první v pořadí bude kontaktován pracovníky hradeckého útulku, aby poskytl součinnost do tří dnů. Pokud to nebude možné, bude osloven další zájemce v pořadí,“ vysvětlil postup vedoucí oddělení správy nebytových prostor a veřejných statků z odboru majetku Lucie Hartmanová.

Zájemci o psy mohli zvířata vybírat pouze podle dostupných fotografií. „Ve všech případech jde o křížence, neručíme za rasu ani za povahu psů. Každý zájemce o osvojení zvířete by si měl také uvědomit, že tito psi byli poměrně dlouho v nestandardních podmínkách a vyžadují proto trpělivost a péči,“ dodala Hartmanová.

(hyš-pv)
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto