Neděle

3. prosince 2023

Nyní

-4°

Zítra

-4°

Svátek má

Salonky nakoukly do domácnosti kuchaře a herce Ivana Vodochodského

15. 12. 2020

page.Name
Vzhledem k tomu, že královéhradecký kulturně – společenský magazín Salonky chce pokračovat v rozhovorech se zdejšími známými, významnými a zajímavými rodinami, pro lednové vydání jsme si vybrali rodinu Vodochodských, která ve městě zanechala výraznou stopu. Vydali jsme se tedy do Malšovic a navštívili kuchaře, herce a moderátora Ivana Vodochodského.

Prostor jsme také dali jeho dceři Tereze, která je herečkou a učitelkou literárně-dramatického oboru v Základní umělecké škole Střezina. Ve Vodochodského domácnosti tak vznikly dva rozhovory a oba jeho aktéři také ochotně zapózovali pro fotografie. „Tak to uděláme tady v kuchyni. Mám tady uzenou kýtu, takže to bude stylové,“ řekl krátce před vznikem snímků kuchař Vodochodský, který je známý z kulinářských televizních pořadů Prima jízda či Mňam aneb Prima vařečka.

To už se k němu připojila dcera Tereza a focení mohlo začít. Na fotografiích je zřejmé, že oba mají výrazné herecké sklony. „Myslím, že jsme se v kuchařině s bratrem Vojtou potatili. Ne, že by nás taťka něco v tomto směru učil, ale hodně jsme toho od něj odkoukali,“ směje se Tereza a pokračuje v pózování při focení pro Salonky.

O tom, jaké byly hereckého začátky Ivana Vodochodského, proč se vyučil kuchařem, jak využil svůj herecký talent při uvádění kuchařských pořadů, zda dceru Terezu přivedl k herectví, kam pak ona v této oblasti směřovala, co ji baví při výuce žáků na „zušce“ nebo proč oba neplánují, ale spíše čekají, co jim život přinese, to vše se dočtete v lednovém vydání magazínu Salonky.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: Ondřej Littera