Sobota

20. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Tradiční půlnoční bohoslužba u „husitů“ se připravuje v on-line přenosu

23. 12. 2020

page.Name
Obvyklou vánoční a vyhledávanou tradicí Štědrého dne, který začne zítra jsou půlnoční mše. Jak jsme už čtenáře informovali v katedrále Svatého Ducha a v kostele Nanebevzetí Panny Marie, ve dvou hlavních kostelech v centru Hradce Králové, se budou konat na Štědrý den mše paralelně. V každém z nich začne ve 22.30 a poté ve 24 hodin.

Hradecká Církev československá husitská, která sídlí ve Sboru kněze Ambrože, bude mít Půlnoční on-line od 23 hodin, viz odkaz na: https://www.facebook.com/ccshhk.cz  Stejně tak tomu bude na Boží hod vánoční, tedy v pátek, kdy bude v 9.30 hodin zahájena on-line bohoslužba s Večeří Páně. Tak zvaně naživo by byla pouze, kdyby rizikový index PES klesl. V případě hodnoty 4 by mohlo do sboru přijít maximálně 48 lidí a hodnoty 5 by to bylo 24 lidí.

Totéž platí i pro bohoslužby v sobotu, v neděli a na Nový rok, kdy budou také on-line zahájeny vždy v 9.30 hodin a na Silvestra v 17 hodin.  „Rok 2020 je jiný než všechny roky, které jsme zatím prožili. I letošní Vánoce budou jiné! Ale „jiné“ nemusí znamenat horší. zkusme inspirovat vánočním příběhem. Místo hledání problémů a toho, co nemůžeme, zkusme se soustředit na to, co můžeme a v čem nás nikdo a nic omezit nemůže – v šíření lásky, radosti a pokoje,“ vyzvala farářka husitské církve Františka Pospíšilová.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto