Neděle

25. února 2024

Nyní

Zítra

12°

Svátek má

Uchazeči o stavbu fotbalového stadionu splnili podmínky, je čas na nabídky

21. 12. 2020

page.Name
První kolo tendru na stavbu multifunkčního fotbalového stadionu skončilo úspěšně, všichni přihlášení účastníci splnili požadavky na potřebnou odbornost. O pokračování v zadávacím řízení rozhodla hodnoticí komise, která nabídky posuzovala. V pátek bylo zahájeno druhé kolo, ve kterém budou zájemci do 5. února podávat předběžné nabídky.

„Zatím se situace v soutěži vyvíjí poměrně příznivě. V prvním kole se zájemci do zadávacího řízení na stavbu multifunkčního fotbalového stadionu pouze přihlásili, jelikož muselo být posouzeno, zda splňují podmínky odbornosti. U některých jsme si vyžádali ještě doplnění. V tomto týdnu hodnoticí komise konstatovala, že všichni podmínky účasti splnili a mohou se zúčastnit dalšího kola zadávacího řízení,“ potvrdil náměstek primátora Jiří Bláha.

Účastníci již byli městem vyzváni, aby podali předběžné nabídky. „Předběžné nabídky se podávají do 5. února. Poté budou následovat jednání s účastníky tendru, jejichž předmětem bude vylepšení návrhů ve prospěch zadavatele, tedy města. Pak budeme účastníky vybízet k finálnímu podání nabídek,“ dodal Bláha. Zahájení přípravných prací na novém stadionu se v případě úspěšného tendru předpokládá v prvním pololetí příštího roku.

(hyš-kš)
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto