Pátek

23. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Univerzita Hradec Králové prezenční výuku do konce roku nezahájí

3. 12. 2020

page.Name
Studenti výuku v zimním semestru dokončí on-line. Rozhodla o tom Univerzita Hradec Králové s tím, že prezenční výuku pro první ročníky od 7. prosince nezahájí. Podle mluvčího univerzity Jakuba Nováka obnovovat výuku pouze na dva týdny do vánočních svátků univerzita nepokládá za účelné.

„S přechodem do třetího protiepidemického stupně se na vysoké školy v Česku mohou od pondělí vrátit studenti prvních ročníků,“ uvedl mluvčí. Na univerzitě bude nadále pokračovat praktická výuka. K ní se studenti závěrečných ročníků vrátili od středy 25. listopadu, což se na hradecké univerzitě týkalo několika stovek studentů.

Od pondělí 7. prosince se k praktické výuce na univerzitě vrátí i studenti ostatních ročníků. Podmínkou nadále bude to, že praktická výuka například v laboratořích či na sportovištích se bude dít ve skupinách do 20 lidí. Studenti, kteří chodí na praktickou výuku, mohou využívat i ubytování na vysokoškolských kolejích. Podle Novákova odhadu jde o desítky studentů.

V lednu by měli mít studenti univerzity zkouškové období a na přelomu ledna a února by měl začít letní semestr. „Podoba výuky ve druhém semestru zatím nebyla stanovena, ale chtěli bychom se, pokud to vláda umožní, již vrátit ke standardní výuce,“ řekl mluvčí. Studenti by podle něj měli sledovat své univerzitní e-mailové schránky, kde budou o všem včas informování. Na Univerzitě Hradec Králové studuje zhruba 6500 lidí, plus zahraniční studenti, jichž ale kvůli koronaviru v tomto akademickém roce výrazně ubylo.

ČTK
Ilustrační foto