Pondělí

27. května 2024

Nyní

22°

Zítra

17°

Svátek má

Diváci Klicperova divadla přijdou asi o 20 představení, očekávají se ztráty

8. 10. 2020

page.Name
Kvůli vládnímu opatření související s nákazou covid-19 o úplném uzavření divadel Klicperovo divadlo v Hradci Králové odhaduje, že během 14 dnů přijde na tržbách o přibližně milion korun. ČTK to dnes řekl mluvčí divadla Martin Sedláček. Diváci v této souvislosti přijdou asi o dvacítku představení.

„Pro nás to bude znamenat další finanční ztráty. Naše tržby jsou měsíčně asi dva miliony korun, takže těch čtrnáct dní nám vznikne ztráta okolo jednoho milionu korun. Vzhledem k tomu, že u nás v říjnu probíhá navíc festival Čekání na Václava, je možné, že ztráty budou ještě větší,“ uvedl Sedláček.

Podle něj se bude po dobu nucené přestávky divadlo věnovat zkoušení připravovaných her. „Nevíme, jestli to bude trvat dva týdny nebo dojde k prodloužení tohoto stavu. Každopádně už nyní je jasné, že budeme muset provést změny v programu, nalézt pro odložená představení náhradní termíny,“ sdělil. Divadlo dosud odehrálo se současné divadelní sezony 2020/2021, která začala koncem srpna, jen dvacítku představení.

Aktuální informace o změnách programu bude divadlo zveřejňovat na webu. „K většině představení budeme hledat náhradní termín v listopadu a prosinci. U hostujících představení bude možné, že náhradní termín bude až po novém roce. Tam, kde to nepůjde, budeme vracet vstupné,“ dodal mluvčí divadla.

Divadlo muselo kvůli vládnímu nařízení uzavřít už na jaře, tehdy vyčíslilo ztráty okolo osmi milionů korun. V divadelní sezoně 2020/21 mělo odehrát osm premiér, z toho dvě již uvedlo. Jedna z nich byla přeložena z předchozí divadelní sezony 2020/2021.

ku jw
ČTK
Ilustrační foto
: Klicperovo divadlo