Neděle

21. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Hradec ocení významné osobnosti medailemi města v náhradním termínu

28. 10. 2020

page.Name
Při příležitosti výročí Dne založení samostatného československého státu 28. října se v Hradci Králové konalo v minulých letech slavnostní předávání medailí města. Vzhledem k protiepidemickým opatřením však v tomto roce musel být slavnostní program zrušen. Devět medailistů o svá ocenění ale nepřijde, město nyní hledá vhodný náhradní termín, ve kterém by bylo možné ceny důstojně předat.

„Na první místě je zdraví, tak to vždycky bylo. Proto ačkoliv bychom si přáli slavnostní předávání medailí spolu s koncertem hradecké filharmonie uspořádat opět tradičním způsobem, tak jsme jej z důvodu vládních nařízení museli odložit. Nyní hledáme náhradní termín, kdy by se mohlo konat důstojné předání medailí za účasti veřejnosti,“ říká primátor města Hradec Králové Alexandr Hrabálek.

Město vybralo devět nominovaných, kteří se výrazným způsobem zasadili o rozvoj nejen kultury, umění či vědy, ale také dalších oblastí veřejného a společenského života. Vzhledem k současné situaci způsobené koronavirem, patří mezi medailisty také osobnosti, které výrazným způsobem pomohly společnosti během jarní první vlny nákazy covid-19.

„V tomto případě bychom nejraději ocenili úplně všechny, kteří pomáhali. Týká se to lékařů, lékárníků, sester a ostatních zdravotnických profesí, také sociálních pracovníků a skautů, kteří dokonce za své činy a přínos společnosti medaili města před pár lety získali, a mnoha dalších,“ dodal primátor.

Medaile města získají:

Bc. Marie Pražáková, DiS. – ředitelka mateřské školy Kamarád v Hradci Králové.

Bc. Hana Pekárková RN – zakladatelka první soukromé agentury domácí péče

Ing. Josef Janura – vedoucí odboru krizového řízení Magistrátu města Hradec Králové

JUDr. Ing. Vladimír Neškudla – bývalý tajemník Magistrátu města Hradec Králové

MUDr. Miloslava Zídková – ředitelka denního rehabilitačního stacionáře

Mons. Mgr. Josef Socha – papežský prelát

Patrick Marek – umělecký fotograf

Mgr. Zuzana Ceralová Petrofová – jednatelka a prezidentka společnosti Petrof

Ing. Petr Kulda – jednatel a zakladatel společnosti STAKO

(hyš-tz-kš)
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto: hradeckralove.org