Pátek

8. prosince 2023

Nyní

-3°

Zítra

Svátek má

Klicperovo divadlo obnovuje živá vysílání, navazuje tak na jarní putování

25. 10. 2020

page.Name
Živá vysílání rozhovorů, koncertů, vyprávění či scénických čtení obnoví ve středu na státní svátek připomínající vznik Československa Klicperovo divadlo v Hradci Králové. Od jara do června pořad Podkroví Live prostřednictvím Jana Vápeníka uvedl již 57 dílů.

Ten středečním streamem naváže na jarní putování po divadelních zákoutích nebo historickém centru Hradce Králové. Ve středu od 19 hodin půjde do Muzea východních Čech, které je po rekonstrukci. Vysílání divákům divadlo zprostředkuje přes facebook nebo youtube.

„Kolik dílů Podkroví Live v podzimní části sezony vznikne, dosud není jasné. Bude záležet, jak dlouho bude divadlo z důvodu vládních opatření pro veřejnost uzavřené,“ řekl mluvčí divadla Martin Sedláček. V minulých týdnech divadlo odvysílalo několik dílů cyklu Rozpravy o Nápravě, ve kterých diskutují Jan Hábl z Univerzity Hradec Králové a herec František Staňek. Zvou si hosty a diskutují s nimi o myšlenkách Jana Amose Komenského.

„Divadlo také uvažuje o streamování programu k tradičním podzimním událostem, jako je 17. listopad či Noc divadel, pokud by aktuální situace nedovolila uskutečnit je pro živé publikum,“ dodal Sedláček. Divadla jsou zavřená od 12. října. Vládní omezení se dotkla i dalších oblastí kultury.

ČTK
Ilustrační foto