Pondělí

15. července 2024

Nyní

24°

Zítra

22°

Svátek má

Krajský úřad i magistrát omezí úřední hodiny, otevřeno bude v pondělí a středu

10. 10. 2020

page.Name
Vzhledem k šířící se nákaze koronaviru nejen v Hradci Králové, ale i v celém kraji, a na základě opatření, které ve čtvrtek vyhlásila vláda, bude ovlivněn provoz institucí ve městě. Od pondělí mohou občané navštívit Krajský úřad Královéhradeckého kraje jen v omezené době, a to v pondělí od 8 do 13 hodin a ve středu od 11 do 16 hodin.

Ke stejnému kroku přistoupí i magistrát, který bude mít upravené úřední hodiny pouze pro osobní styk s klienty. Jeho budovy budou otevřené v pondělí a ve středu od 7.30 do 17 hodin. Už od včerejška je pro veřejnost uzavřený plavecký bazén a aquapark na Eliščině nábřeží, od příštího týdne se minimálně na čtrnáct dní uzavřou městská kulturní zařízení. V mimořádném režimu budou podle vládních nařízení fungovat i městské základní a umělecké školy.

Vedení kraje před návštěvou krajského úřadu doporučuje daného zaměstnance nejprve kontaktovat na dálku prostřednictví telefonu nebo e-mailu. „Pokud je nezbytná osobní přítomnost uvnitř budovy úřadu, prosíme všechny, aby důsledně dodržovali hygienická opatření, dezinfikovali si ruce a především, aby měli zakryté dýchací cesty,“ sdělila ředitelka krajského úřadu Ivana Křečková.

Upravené úřední hodiny budou platit nejen pro návštěvu úřadu, ale také podatelny, pokladny a CzechPointu, které budou k dispozici v již uvedený čas v pondělí a ve středu. Omezení úředních hodin se neuplatní ve výjimečných případech, kdy by hrozilo omezení činnosti krajského úřadu nebo nepřiměřeně omezilo práva klientů z řad veřejnosti.

Klienti, kteří jsou již objednaní na hradecký magistrát, si budou moci své záležitosti vyřídit v ostatní dny mimo pondělí a středu, neboť v těchto případech se omezení rozsahu úředních hodin podle příslušného usnesení vlády neuplatní. „Všechny pracoviště magistrátu fungují a vykonávají své agendy v plném rozsahu. Veřejnost může v celé řadě případů s jednotlivými odbory komunikovat telefonicky, e-mailem nebo datovou schránkou,“ řekl primátor Alexandr Hrabálek.

Také hradecké městské školy od pondělí upraví svůj režim podle vládních nařízení. „Týká se to pouze druhých stupňů. Necháváme na ředitelích, jak ve svých školách třídy rozdělí a stanoví, která skupina bude příští týden doma na distanční výuce a která až v následujícím týdnu, a jak o tom budou informovat rodiče. Družiny fungují standardně, zrušené budou ale kluby a kroužky,“ vysvětluje náměstek primátora pro oblast školství Martin Hanousek.

Minimálně na dva týdny se uzavře Dům dětí a mládeže Hradec Králové, městem zřizované základní umělecké školy budou muset zrušit veškerou skupinovou výuku. Ve dnech 26. a 27. října bude platit úplný zákaz školní docházky a na státní svátek ve středu 28. října pak navazují krátké podzimní prázdniny. Děti tak nepůjdou do školy celý poslední říjnový týden a veškerá školská zařízení budou kompletně uzavřena. V pondělí se pro veřejnost uzavřou také městská divadla, filharmonie nebo budova Adalbertina, pro turisty pak Bílá věž či kostel v Jiráskových sadech.

(hyš-tz-dl-kš)
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto