Úterý

6. června 2023

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

Módní návrhářka poskytla Salonkám rozhovor v den, kdy získala diplom

14. 10. 2020

page.Name
Je velmi mladá, je jí pouhých čtyřiadvacet let. Na svůj věk však už dokázala něco neuvěřitelného. Módní návrhářka Andrea Vytlačilová totiž po maturitě na Gymnáziu Boženy Němcové v Hradci Králové nastoupila jako jediná Češka na nejprestižnější módní školu světa – Central Saint Martins v Londýně.

Holka ze Mžan nedaleko Hradce Králové si tak splnila svůj velký sen, který korunoval bakalářský diplom, jenž včera obdržela z londýnské školy. Ještě předtím ale v kavárně Vozáb ochotně absolvovala rozhovor pro právě připravovaný listopadový magazín Salonky. A jak jsme se shodli, bylo to za minutu dvanáct. Dnes bychom ho kvůli vládním opatřením patrně museli dělat na ulici.

Talentovaná módní návrhářka, která už během studií v Anglii spolupracovala s předními světovými značkami, jako jsou Kenzo či Versace a absolvovala stáže ve Stockholmu, New Yorku či Paříži, mimo jiné vyhrála důležitou soutěž Design a Fabulous Dress for Grayson Perry. Na svém facebookovém profilu si po obdržení bakalářského diplomu trochu a právem postěžovala.

„Strávila jsem posledních pět let se svými spolužáky a přáteli, kteří byli skoro jako moje rodina a nemohla jsem s nimi slavit. Začátkem března jsme se náhle rozdělili a mysleli jsme si, že se uvidíme za týden nebo dva, ale věci se změnily. Všichni jsme se bez rozloučení vrátili domů. Nemůžu se dočkat, až budu za pár týdnů zpět v Londýně a začnu své magisterské studium v Central Saint Martins,“ těší se Andrea. A čtenáři Salonek se mohou těšit na rozhovor s ní!

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: Ondřej Littera