Pátek

1. března 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Na covidovou pomoc putovalo podnikatelům zatím 55 milionů korun

27. 10. 2020

page.Name
Šířící se pandemie koronaviru má ekonomické dopady a dotýká se nejen podnikatelů, ale také městských organizací. V této souvislosti město Hradec Králové rozhodlo poskytnout těmto institucím finanční pomoc ve výši 55 milionů korun. „Principy podzimního balíčku pomoci budou na podobných obrysech jako ty jarní. Jejich konkrétní body projedná městské zastupitelstvo v pondělí 2. listopadu,“ řekl primátor Alexandr Hrabálek.

Královéhradecká radnice minulý týden vytvořila pracovní skupinu, která začala připravovat opatření na zmírnění dopadů druhé vlny koronaviru. Při jarní vlně pomoc města z programu Antivirus spočívala v odpuštění nájmů podnikatelům sídlícím v městských prostorách, ve slevách na nájemném pro městské organizace nebo v dočasném prominutí poplatků za užívání veřejného prostranství.

Téměř 320 malým podnikatelům zasaženým koronakrizí město rozdělilo přímou finanční pomoc přes 7,2 milionu korun. Celkem pomoc podnikatelům z městského rozpočtu činila zatím téměř 15 milionů korun. Mimořádné příspěvky ve výši téměř 40 milionů korun pak dostaly k pokrytí ztrát městské organizace.

Kvůli epidemii město zatím nezastavilo žádnou zahájenou či plánovanou investici nebo opravu. „Je potřeba, aby byla v pohybu ekonomika a nemůžeme si dovolit zastavit ani rozvoj města," uvedl náměstek primátora pro investice Jiří Bláha a dodal, že město staví sportovní halu Pouchov, pokračuje v tendru na stavbu fotbalového stadionu či připravuje stavbu inteligentního dopravního systému.

Hradec Králové chystá na příští rok rozpočet se schodkem 168 milionů korun při příjmech 2,13 miliardy a výdajích 2,3 miliardy korun. Schodek chce uhradit z peněz ušetřených v minulých letech, s úvěrem nepočítá.

ČTK
Ilustrační foto