Středa

29. listopadu 2023

Nyní

-2°

Zítra

-1°

Svátek má

Na druhou vlnu pandemie je Hradec připraven, předzásobil se ochrannými prostředky

6. 10. 2020

page.Name
Kvůli šířící se nákaze koronaviru a při bývajícím pozitivním případům vyl včera v České republice vyhlášen nouzový stav. V témže dni se proto sešel krizový štáb Hradce Králové, kde došlo ke zhodnocení současné situace a představení možných scénářů v návaznosti na vývoj nemoci covid-19.

„Na zasedání krizového štábu jsme hovořili zejména o způsobu realizace vyhlášených krizových opatřeních. Jednali jsme také o stavu zásob ochranných prostředků a je dobře, že po schůzce s představiteli městských organizací v polovině prázdnin jsme se začali připravovat na případnou druhou vlnu koronaviru a včas se předzásobili,“ řekl primátor města Alexandr Hrabálek. Městské organizace jsou v tuto chvíli připravené a mají dostatek ochranných pomůcek.

„Desinfekční prostředky jsme ve velkém neobjednávali z důvodu expirační lhůty. Vedoucí odboru krizového řízení a další určení pracovníci pravidelně sledují situaci na trhu a dostupnost ochranných prostředků a v tuto chvíli skutečně není problém město i případně jeho zřizované organizace vybavit,“ uvedl primátor.

Kromě běžných ochranných prostředků bude město rovněž do hradeckých škol distribuovat respirátory. „Ve spolupráci s krajem řešíme jejich příjem a uskladnění. V tuto chvíli zatím nevíme, o jaké počty se jedná, ale rádi bychom jejich distribuci zajistili v co nejbližší době,“ dodal Hrabálek, který již během prázdnin vyzval městské společnosti, aby se připravily na případnou druhou vlnu epidemie, ty tak mají nyní dostatek ochranných prostředků.

V případě potřeby je město připraveno distribuovat ochranné pomůcky a prostředky městským organizacím. Do hradeckých škol budou pedagogům také v nejbližší době dodány respirátory. V souvislosti s pandemií došlo k uzavření mateřské školy Albertova, ostatní hradecké školy zůstávají v provozu.

„Uzavřena je mateřská škola Albertova, a to z důvodu výskytu onemocnění covid-19 u nepedagogického personálu. I přes tento stav je zatím školství v Hradci Králové poměrně odolné, fungují nám všechny městem zřizované základní školy a až na zmíněnou výjimku fungují i všechny mateřské školy,“ vysvětlil náměstek primátora pro oblast školství Martin Hanousek.

(hyš-tz-kš)
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto