Pátek

21. června 2024

Nyní

17°

Zítra

18°

Svátek má

Nové obchodní centrum vzniklé přestavbou ponese název Atrium

18. 10. 2020

page.Name
Opravou bývalého obchodního domu Tesco a propojením se sousedním obchodním centrem Atrium bylo vytvořeno nové obchodní centrum na Dukelské třídě v Hradci Králové. Přestavba přišla zhruba na 400 milionů korun. Stavební práce začaly loni 1. března a skončily letos v září. Dalších asi 100 milionů investují nájemci ploch v centru, kteří si prostory dokončují na své náklady.

Nové centrum ve středu stotisícového města ponese název Atrium. „Nejpodstatnější změnou je vybudování krčku mezi OC Atrium a bývalým OD Tesco, ve kterém vznikl hlavní vchod. Tím jsme sjednotili oba objekty v jedno moderní obchodní centrum, vznikl tak jeden obchodní dům,“ řekl investor a majitel centra Martin Nový.

Po sloučení objektů vznikla obchodní plocha asi 20 500 metrů čtverečních, na níž může být až 50 obchodních jednotek. „Sehnat nájemce v covidové době není ale snadné, máme vyřešenou zhruba polovinu. Stále chybí třeba i nájemce na restauraci ve druhém patře,“ uvedl Nový. Podle něj některé prodejny v přízemí otevřely už 1. října. Ve středu 21. října by měl zahájit provoz generální nájemce, Tesco, což byl bývalý vlastník objektu. V přízemí bude mít potraviny. Britský obchodní řetězec prodal objekt Novému v roce 2018.

Vstup bude do opraveného objektu i nadále z náměstí 28. října a Dukelské ulice. V přízemí bude kromě potravin Tesco i trafika, papírnictví, květinářství, vinotéka nebo občerstvení. Před úpravami byl na většině plochy v přízemí supermarket. Prostor pro potraviny se výrazně zmenšil, zbývající prostory byly rozčleněny na prodejní jednotky.

V prvním patře, kam se zákazníci dostanou nově umístěnými eskalátory budou mimo jiné fastfoody. Ve druhém patře, kde byla původně jídelna s terasou, má být podle plánu restaurace. Zbývající plocha druhého patra, kde byly sklady, je využita pro obchodní prostory a v posledním třetím patře jsou kanceláře. Parkoviště na střeše zůstalo zachováno. V obchodním komplexu, tedy včetně původního Atria, bude dohromady asi 300 parkovacích míst.

Opravený třípatrový objekt si z většiny zachoval vnější vzhled. Do počátku 90. let minulého století v něm fungoval první vícesortimentní obchodní dům v Hradci Králové - Prior. Na počátku 80. let to byl se svými 7200 metry čtverečními prodejní a více než 9000 metry čtverečními užitkové plochy jeden z největších obchodních domů v tehdejším Československu.

Tomáš Kučera
ČTK
Foto: Radka Markovičová, Patrik Jandejsek