Středa

30. listopadu 2022

Nyní

Zítra

Svátek má

Odbor dopravy magistrátu odbaví pouze klienty s on-line rezervací

15. 10. 2020

page.Name
Odbor dopravně správních agend hradeckého magistrátu bude od příštího týdne odbavovat pouze klienty, kteří jsou objednaní přes on-line rezervaci na městském webu. Úřad nyní upraví nabídku termínů pro objednání s ohledem na aktuální situaci a kapacitní možnosti jednotlivých agend.

Klienti jsou v případě sjednané schůzky na konkrétní čas vyřizování průběžně a nevytvářejí se tak fronty, které jsou vzhledem k současné epidemiologické situaci rizikové jak pro návštěvníky úřadu, tak pro jeho zaměstnance.

„Odbor dopravy byl pro neobjednané klienty standardně otevřený čtyři dny v týdnu. Po nařízení vlády jsme museli tyto úřední hodiny omezit na pondělí a středu, poměrně logicky se v tyto dny na odboru dopravy vytvářely fronty klientů, kteří neměli on-line rezervaci a čekali, až na ně přijde řada. V případě objednání předem lidé přijdou na konkrétní čas, za pár minut jsou odbaveni a mohou prostory úřadu opustit,“ řekla tajemnice magistrátu Markéta Bartušová.

Na internetových stránkách města mají lidé možnost se na některé úkony magistrátu objednat a on-line rezervovat termín. Platná legislativa současně umožňuje některé agendy, které zajišťují odbory dopravy obecních úřadů, vyřizovat na jakékoli obci s rozšířenou působností v republice. Lidé tak výměnu řidičského průkazu či přepis automobilu nemusí řešit pouze na místně příslušném úřadě, ale mohou využít služeb jiného odboru dopravy, který je z pohledu vzdálenosti či vytíženosti dostupnější.

(hyš-tz-kš)
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto