Čtvrtek

7. prosince 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Poruchy horkovodů v Hradci se podařilo rychle opravit, lidé mají opět teplo

22. 10. 2020

page.Name
Společnosti Elektrárny Opatovice (EOP) se podařilo v Hradci Králové zkrátit opravy všech tří poruch na horkovodních rozvodech a lidé v postižených lokalitách mají od dnešního odpoledne dodávky tepla. Původně EOP mínily, že poruchu v Resslově ulici odstraní nejpozději do pátečních 16. hodiny a zbylé dvě v jižní části města do dnešních 19 hodin. ČTK to řekla mluvčí EOP Hana Počtová.

Výpadek dodávek tepla se od noci ze středy na dnešek dotkl několika tisíc lidí. Nejkomplikovanější byla porucha na primárním horkovodu o průměru 20 centimetrů v Resslově ulici u Labského mostu, která postihla obyvatele osmi ulic. Stavební práce zasáhly i do silnice, která je součástí hlavního městského dopravního okruhu. Řidiči se uzavřenému místu zatím musejí vyhýbat po objížďkách. K normálnímu stavu by se doprava v Resslově ulici mohla vrátit do konce příštího týdne.

Dělníci dnes odstranili i dvě poruchy na rozvodech na sídlišti Moravské Předměstí a v sousední čtvrti Třebeš. Jejich oprava se dotkla obyvatel sedmi ulic. Hlavním dodavatelem tepla v Hradci Králové je městská společnost Tepelné hospodářství Hradec Králové, která teplo nakupuje od EOP a prodává ho svými rozvody konečným odběratelům. Takto zásobuje 24 tisíc domácností s 80 tisíci lidmi. Do některých částí města dodávají teplo přímo i EOP a na trhu městské firmě konkurují. Páteřní síť horkovodů patří EOP.

ČTK
Ilustrační foto