Pátek

29. září 2023

Nyní

16°

Zítra

17°

Svátek má

Rozjela se revitalizace okolí zimního stadionu, skončí v červnu příštího roku

14. 10. 2020

page.Name
Neobyčejně rušno je v těchto dnech u zimního stadionu v Hradci Králové. Dorazily tam totiž bagry a začaly plánované práce na revitalizaci rozsáhlého okolí Jiráskových sadů a sportovního stadionu. „Pokud nám bude počasí přát a zima bude mírná, máme v plánu pokračovat v pracích i přes zimní měsíce. Skončit bychom chtěli do června příštího roku,“ řekl Pavol Pecha, výkonný ředitel společnosti SOVIS CZ, která má revitalizaci na starosti.

Dílčím cílem stavbařů je pracemi neomezovat dopravu v jednom z centrálních uzlů města Hradce Králové. Zachován je vstup do sportovní haly i do blízkých Jiráskových sadů, kam Hradečáci chodí rádi, obzvlášť v současné koronavirové době, relaxovat. Jediným omezením okolí stavby je fakt, že dosavadní parkoviště bude po celou dobu stavby pro veřejnost uzavřeno.

„Snažili jsme se minimalizovat dopady stavby na okolí a pohodlí občanů, to se nám myslím povedlo zajistit. Smlouva je podepsaná, staveniště předané a se začátkem října jsme se pustili do práce,” říká stavbyvedoucí Pavel Kmoníček. Harmonogram prací je rozdělen do čtyř etap. V první fázi, která probíhá od 5. října, vznikne nový chodník podél Komenského ulice a cyklostezka vedoucí přes Jiráskovy sady směrem do ulice Křižíkova.

Zhruba po dvou měsících začnou stavbaři v rámci druhé etapy pracovat na cyklostezce v centrální části přilehlého parčíku. Ve třetí etapě bude vystavěno celé nové parkoviště před zimním stadionem a polovina prostoru před vstupem do samotné budovy stadionu. V závěrečné čtvrté fázi stavbaři dokončí revitalizaci druhé části prostoru před stadionem, chodníky a prostor přilehlého parčíku.

(hyš-tz-mp)
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto