Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

17°

Zítra

19°

Svátek má

Školy v Hradci se zavřely! V provozu je pouze základní škola Josefa Gočára

14. 10. 2020

page.Name
Kvůli nařízení vlády České republiky budou ode dneška uzavřeny všechny základní školy s výjimkou těch, které budou otevřené pro děti zaměstnanců složek Integrovaného záchranného systému, sociálních pracovníků a dalších. V Hradci Králové bude k tomuto účelu sloužit základní škola Josefa Gočára. Uzavřené budou také základní umělecké školy. Mateřské školy zatím fungují bez omezení.

„Pro rodiče je to velmi náročná situace, pevně věřím, že ji opět zvládnou. Hradecké základní školy tedy od středy povedou distanční výuku, jejíž průběh a formu si určí každá škola zvlášť. V tuto chvíli asi nemá smysl hodnotit, co je správně, ale spíše se snažit aktuální situaci přizpůsobit tak, aby žáci měli zajištěné vzdělávání,“ řekl náměstek primátora pro oblast školství Martin Hanousek.

V Hradci Králové bude fungovat zatím pouze základní škola Josefa Gočára na Tylově nábřeží, která bude otevřena pro děti zákonných zástupců pracujících v oblasti bezpečnostních sborů, obecní policie, zdravotnictví, orgánů ochrany veřejného zdraví, sociálních službách nebo se jedná o příslušníky ozbrojených sil. „Zatím byla k tomuto účelu vybrána pouze tato škola, zda dojde ještě k navýšení kapacit zatím nejsme schopni určit, to se bude odvíjet od pokynů nadřazených orgánů,“ uvedl Hanousek.

Ve městě jsou v provozu všechny mateřské školy. „Situace v mateřských školách je v tuto chvíli příznivá, všechny fungují bez omezení. Zatím se nám také daří zvládat situaci s pedagogickým personálem, nemůžeme však tvrdit, že ho máme dostatek. Navíc je znovu otevřená mateřská škola Albertova, která byla minulý týden uzavřena kvůli výskytu onemocnění covid-19 u jednoho ze zaměstnanců. Díky zajištění okamžitých opatření vedením školy v součinnosti s KHS, CSSZ a městem se podařilo zamezit dalšímu šíření nákazy,“ dodává náměstek.

(hyš-tz-kš)
Hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto