Úterý

28. listopadu 2023

Nyní

-2°

Zítra

-2°

Svátek má

Tendr na stavbu stadionu posoudí ÚOHS, soutěž ale může pokračovat

12. 10. 2020

page.Name
Přezkoumání zadávacích podmínek výběrového řízení na stavbu multifunkčního fotbalového stadionu. Informaci, že tento návrh byl podaný na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), obdrželo město Hradec Králové v pátek odpoledne.

Město nyní ve spolupráci s administrátorem tendru a v souladu se zákonem o zadávání veřejných zakázek zpracuje vyjádření k návrhu a bude čekat na rozhodnutí ÚOHS. Tendr však může pokračovat i během posuzování námitek uvedených v návrhu. Navrhovatel v rámci prvního kola tendru podal námitky proti zadávací dokumentaci.

„Administrátor veřejné zakázky námitky společnosti pečlivě posoudil a město o nich poté rozhodlo v souladu se zákonem o zadávání veřejných zakázek. Některé námitky byly zamítnuty, jiné byly vyhodnocené jako neopodstatněné, protože jim bylo vyhověno úpravou kvalifikačních požadavků ještě před jejich zasláním,“ uvedl primátor Alexandr Hrabálek.

Podle něj vedení města respektuje využití zákonného práva společnosti na podání na ÚOHS, ale věří, že výsledek přezkoumání tendru bude pro město pozitivní a nebude se na něj dlouho čekat. „Společně s administrátorem zadávacího řízení a správcem stavby jsme přesvědčeni, že zadávací podmínky tendru na fotbalový stadion jsou nastaveny zcela transparentně a v souladu se zákonem o zadávání veřejných zakázek. Svým charakterem a finančním objemem jde o zakázku výjimečnou a není to poprvé, kdy je město s tímto postupem firem konfrontováno,“ řekl primátor.

Na základě vyhodnocení dotazů zaslaných během probíhajícího prvního kola veřejné soutěže se město rozhodlo zmírnit jednu podmínku na kvalifikaci členů realizačního týmu dodavatelské firmy. Původně v zadávací dokumentaci požadovalo zkušenost se zakázkami realizovanými podle smluvních podmínek FIDIC Yellow Book u manažera projektu, hlavního stavbyvedoucího a hlavní projektanta.

Tuto podmínku již nyní potenciální uchazeči nejsou povinni prokázat, v rámci hodnocení nabídek však pro ně může znamenat výhodu. Kvůli této změně byla v souladu se zákonem o zadávání veřejných zakázek prodloužena lhůta do 29. října pro první kolo tendru, kdy uchazeči podávají žádosti o účast do zadávacího řízení.

 

(hyš-tz-kš)
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto: Ondřej Littera